V opatrném a nervózním úvodu prvního zápasu mezi Energii a Vsetínem si nejdříve dvě příležitosti vytvořili hosté, aby se ve 14. minutě trefil k radosti domácích fanoušků Osmík. Druhá třetina se již plně nesla v duchu play off, oba soupeři přitvrdili a začaly, k radosti domácích fanoušků padat i branky za záda Horčičky. Na druhou branku Fleka ještě dokázali hosté odpovědět v přesilovce Teperem, ale zbytek druhého dějství již patřil karlovarským hračům, když na již tříbrankový rozdíl navýšili skóre Podlipnik a Vrdlovec. Domácí si i přes zvýšenou agresivitu vsetínských hráčů vývoj zápasu pohlídali a díky Osmíkovi dali konečnou podobu výsledku 5:1.

Hokejisté HC Energie (v zeleném) hostili Vsetín.Zdroj: Deník / Čech Jan

HC Energie - VHK ROBE Vsetín 5:1 (1:0, 3:1, 1:0) Stav série: 1:0

Branky a nahrávky: 14. Osmík (Vrdlovec, Sičák), 21. Flek (Plutnar), 29. Podlipnik (O. Beránek, Vrdlovec), 36. Vrdlovec (Kohout, Kverka), 46. Osmík (Vrdlovec, Kovačevič) – 27. Teper (Protasenja). Rozhodčí: Doležal, Grech - Lučan, Zídek. Vyloučení: 6:12. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2786. Střely na branku: 29:29.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), Šenkeřík, M. Rohan, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, Bernáth – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – O. Beránek, Kverka, Kohout – Tuominen, Skuhravý (C), Gorčík – Osmík, Vrdlovec, Gríger

Valašský hokejový klub: Horčička (Šurý) – Teper, Dundáček, Slováček, Janáček, Frolo (A), Holomek, D. Krenželok – Vávra, Podešva, Šilhavý – Březina, Kucharczyk (A), Protasenja – P. Beránek, Kopta, Markovič (C) – Kajaba, Karafiát, Vítek

Pohledem experta Jiřího Vimra
Po devíti letech první play off v KV Aréně zvládli karlovarští hokejisté na výbornou, když celkem s přehledem získali první bod, když jednoznačně přehráli urputný Vsetín. Zklamáním je však počet karlovarských fanoušků, kteří se dostavili na takto důležité a výjimečné utkání v počtu nedosahujícím ani 3.000 diváků. Je celkem nepochopitelné, že ve fázi soutěže, na kterou celý rok všichni čekají přijde méně lidí než v průběhu sezóny.

Hokejisté HC Energie (v zeleném) hostili Vsetín.Zdroj: Deník / Čech Jan


Hlasy trenérů
Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Já jsme moc rád, že se nám podařilo dobře vstoupit jak do utkání, tak do celé série. Myslím si, že kluci předváděli, co jsme od nich chtěli. Byli disciplinovaní ať už osobně nebo herně ustále veliké množství osobních soubojů. To byl podle mého názoru klíč k zápasu. Chtěl bych poděkovat divákům, jako vytvořili atmosféru a jen dodám, že teď musíme dobře zregenerovat, odpočinout si a zítra odpracovat další utkání. Co se týče počtu diváků, tak podle mého to ovlivnilo chladné počasí. My jsme moc rádi za každého fanouška, který přijde a ti co přišli, tak viděli dobrý hokej. Podle mého je to ta nejlepší pozvánka na zítřejší zápas.

Luboš Jenáček (VHK Robe Vsetín): Dnes to hodnocení bude krátké. Rozhodla produktivita domácích, kteří dali branky. My jsme ty góly dát nedokázali. Nebyli jsme schopni dát více než jeden a udělali jsem některé zbytečné fauly. Vary hrají přesilovky hrají velice dobře a to rozhodlo. Nicméně my podáme zítra lepší výkon než dnes a věřím, že odehrajeme vyrovnanější utkání.

Ilustrační foto.
Hurricani přestříleli Havířov a jsou třetí