Tak především z mistrovského Třince zamířil přes celou republiku na západ Čech třiadvacetiletý David Kofroň. „V Třinci už jsem byl delší dobu. Vycítil jsem, že potřebuji nějakou změnu, abych se mohl ve své kariéře zase posunout dál,“ uvedl k příchodu do Energie rodák z Nového Jičína, který většinu dosavadní kariéry strávil v Třinci.

V uplynulé sezoně odehrál v extralize 44 utkání, v pěti zápasech také vypomohl prvoligové farmě Ocelářů ve Frýdku-Místku. V Karlových Varech podepsal roční smlouvu s následnou opcí do konce sezony 2023/2024. V Třinci byl Kofroň spoluhráčem Jana Hladonika, s nímž by se měl teď sejít v dresu Energie.

David Bruk, trenér HC Energie Karlovy Vary.
Nový trenér Energie nehodlá měnit DNA týmu, bude sázet na mladé

„Věřím, že Karlovy Vary by mi mohly svým stylem vyhovovat, a proto jsem se rozhodl přijmout jejich nabídku,“ vzkázal na dálku David Kofroň po mistrovských oslavách v Třinci dostal volno, k novým spoluhráčů se připojí v polovině května.

Druhou útočnou posilou karlovarských hokejistů bude 22letý forvard Jozef Baláž, který nastupoval za Nitru.

„Věřím, že angažmá v Karlových Varech pro mě může být dobrá šance, jak se posunout ve své kariéře a rozvíjet se,“ prohlásil slovenská posila Energie.

V POSILOVNĚ se potil i 36letý obránce Lukáš Pulpán, který s karlovarskou Energií nedávno podepsal smlouvu na další sezonu.
Hokejisté Energie už se připravují pod novým koučem i s prvními posilami

Momentálně se Baláž chystá s národním týmem své země na světový šampionát, kde by si mohl prodloužit už tak povedenou sezonu, v níž dokráčel s Nitrou až do finále extraligy.

V 62 utkáních včetně osmnácti duelů play-off nastřílel 17 branek a připsal si 22 asistencí, čímž si vytvořil osobní bodové maximum v seniorském hokeji.

Baláž má zkušenosti i s českou nejvyšší soutěží, v minulosti totiž nastupoval za Vítkovice, kde začínal v dorosteneckých týmech a v sezoně 2017/2018 si tam odbyl i extraligovou premiéru.