Stále stejná písnička. Podle této fráze hraje karlovarská Energie celou letošní sezonu. Proti Vítkovicím nastoupila do utkání více než dobře, když ve čtvrté minutě vyhrávala již dva nula. Ani to jí však nestačilo k vítězství. Slezané deset vteřin před koncem prvního dějství dokázali snížit a nakonec ještě otočit stav utkání. Remízu museli Karlovarští vydřít pár minut před koncem základní hrací doby.

A prodloužení vyšlo lépe hostujícím Vítkovicím. Nejproduktivnější lajna energetiků ve složení Hruška – Pech – Zaťovič opět motala svého soupeře, ale gólově se prosadit ani jeden z těchto tří nedokázal. Ač měli všichni několik přímo vyložených šancí.

„Jeden bod z dnešního utkání je hodně málo. Soupeře jsme do ničeho nepustili, ale udělali jsme dvě zbytečné chyby, kdy jsme špatně střídali, a Vítkovice nás za to potrestaly. Měli jsme strašně moc gólových šancí, ale Málek je vychytal,“ hodnotí utkání mladý Martin Zaťovič.

David Hruška, Lukáš Pech a Martin Zaťovič. To jsou útočníci ze druhé formace, kterým se v letošní sezoně více než daří. Hruška je průběžně nejlepším střelcem extraligy, Lukáš Pech je devátý v kanadském bodování a Martin Zaťovič skvěle doplňuje své parťáky dravostí a rychlostí. „Tentokrát to beru na sebe. Mohl jsem dvakrát proměnit šanci v přesilovce, ale bohužel to tam nepadlo. Myslím si, že jsme hráli dobře, ale bohužel nám to tam nepadlo,“ říká o brankové chudobě zápasu proti Vítkovicím.

David Hruška je v Karlových Varech pouze na hostování do konce roku, pak by se měl vrátit do Chomutova, který bude již poněkolikáté usilovat o extraligu. Přestupní termín však ještě neskončil a třeba se dočkáme nějakého překvapení. „Vůbec nevím, jak to bude. Spíš je to otázka vedení. Musíme hrát s tím, co tady bude za hráče, a musíme to dotáhnout do play–off,“ uvažuje.

Energetikům se na domácí půdě daří výborně první třetina, kde válcují soupeře hlava nehlava. Další dvě dějství však tak úspěšná nejsou a protivníci v nich dotahují, následně i zvětšují skóre zápasu. „Byla chyba, že jsme dostali deset vteřin před koncem první třetiny gól, a druhý mančaft to vždycky nakopne. Doma bychom měli vyhrávat. Když dáme takhle dvě branky, tak bychom měli dál zvyšovat, nebo to skóre udržet.“

Před zápasem s Vítkovicemi odehráli energetici náročné utkání v Pardubicích. Na rozdíl od domácího prostředí to byli právě oni, kteří skóre utkání doháněli. Po první třetině na východě Čech totiž prohrávali 3:0, nakonec si však odvezli dva body za vítězství 3:4 v prodloužení. „Určitě takový zápas pomůže, protože ven se jede pro bod nebo dva a nám se podařilo to utkání zvrátit ve svůj prospěch.“

Karlovarští hráči se do situace Pardubic dokázali vcítit. Sami tyto situace znají a v utkání proti Vítkovicím jim to soupeř opět připomněl. „My jsme takhle ztratili strašně hodně zápasů, takže víme, jaké to je. Když tým vyhrává 3:0 a najednou je to 3:2, tak to musí ten mančaft znervóznit. Vidí to diváci a hráči vědí, že si musí dát pozor, ale chtějí víc a víc a pak ten puk najednou začne skákat,“ říká o pocitech útočník s dvaadvacítkou na zádech.

(žako)