Páteční zápas třináctého kola vyhrál karlovarský tým 3:1, když hosté z Plzně znovu dopláceli na nízkou efektivitu svých útočných akcí.

Už první třetina byla podle očekávání hodně ofenzivní, začátek však vyšel lépe Energii.

V páté minutě sice Preisinger překvapil domácího gólmana Novotného tvrdou ranou, ale trefil jen plexisklo za bránou.

Krátce na to, v čase 5:22, dostal přihrávku za obránce Lapšanský. V nájezdu na gólmana Frodla ještě nevyzrál, jenže jen o jedenáct sekund později už Energie udeřila. Gríger po nápřahu za levým kruhem svou bombou poprvé rozbouřil zaplněnou karlovarskou arénu.

Souboje na ledě se ještě přiostřily.

Hosté přestáli oslabení při Pourově vyloučení za vražení na hrazení, následně přidali na aktivitě a zaslouženě srovnali.

To se v 16. minutě Plzeň usadila v útočném pásmu a Denis Kindl přesnou ranou z levého kruhu překonal Novotného.

Pro forvarda, který mezi Indiány přišel právě z Karlových Varů, šlo o šestý zásah v sezoně.

Také ve druhé třetině pokračoval tlak hostující Škodovky. Na střely Indiáni svého soupeře jasně předčili, jenže nevyužili početní výhodu a naopak domácí z mála šancí upletli dvougólové vedení.

Před polovinou zápasu se z ojedinělého protiútoku prosadil Beránek, k němuž se štěstím pronikla Vlachova přihrávka. Vedoucí gól Energii uklidnil, hra se vyrovnala a domácí skórovali potřetí.

Za plzeňskou brankou zaúřadoval Balán, přihrál Lapšanskému a ten z mezikruží tentokrát nedal Frodlovi šanci zasáhnout.

S Plzní mohlo být i hůř. Hosté se minutu a půl bránili ve třech proti pěti, ale nepříjemné oslabení přestáli bez pohromy.

V úvodu třetí části dohrávali domácí další přesilovku a Mikúš rozezněl tyčku plzeňské klece.

Škodováci sice dál bojovali, úporně hledali cestu k překonání Novotného, ale gólman s přispěním obětavě bránících spoluhráčů změnu skóre nepřipustil.

Energie tak slavila čtvrtou výhru v řadě, zatímco vítězná šňůra Plzně se přetrhla.

Také v neděli vyrazí Indiáni na led soupeře. Druhou čtvrtinu základní části otevřou v Liberci. Zápas začne v 16.00 hodin.

Škoda Plzeň - Kobra Praha.
Hokejový dorost Škody zničil Kobru Praha

HC ENERGIE KARLOVY VARY – HC ŠKODA PLZEŇ 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Gríger (Šafář, T. Rachůnek), 29. O. Beránek (R. Vlach), 35. Lapšanský (Balán) – 16. D. Kindl (V. Němec).

Rozhodčí: Hribik, Jeřábek – Lhotský, Pešek.

Vyloučení: 1:4, navíc Pour (Plzeň) 10 minut.

Bez využití.

Střely na branku: 22:42.

Diváci: 5 576.

Nejlepší hráči: Filip Novotný – Denis Kindl.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák, M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý, Gorčík – Lapšanský, Balán, Kohout. Trenéři: Pešout a Mariška.

HC Škoda Plzeň: Frodl – J. Kindl, Jones, Allen, Čerešňák, Kvasnička, Vráblík, L. Kaňák – Stach, Nedorost, Gulaš – Pour, Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.