Už když v 59. minutě karlovarský Grof v početní výhodě pěti proti třem vyrovnal na 2:2, začaly na hostující střídačku létat PET lahve a pár nejdivočejších diváků se snažilo proniknout k hráčům.

„Ty největší křiklouny ale ochranka rychle odtáhla, takže z toho bylo jen nepříjemné extempore. Hokej se přitom hrál výborný,“ říkal po boji karlovarský asistent Václav Baďouček. „Brali jsme každý zisk, takže jsme spokojeni.“

Přitom s hosty to vypadalo všelijak. Už po 41 vteřinách rozezněl tyčku jejich branky Adamský a záhy se měnilo i skóre. To se prosadil důrazný Vampola a ani ne minutu na to zařídil i druhý gól Plzně. Sáblík jeho střelu vyrazil a Vlasák střílel na odkrytou branku.

Vary mohly snížit, Kraftovu ránu ale stihl včas odklonit v pádu Důras a další větší šanci si Energie proti zodpovědně hrající Plzni dlouho nedokázala vytvořit.

„Hráči odevzdali maximum. Při hře pěti na pět jsme Vary k ničemu nepouštěli,“ chválil tým domácí asistent Radim Rulík. „Bohužel jsme ale nedali třetí gól a hosté se šťastně vrátili do zápasu,“ litoval.

Za jinak výborného Málka totiž v 48. minutě zapadla tečovaná rána od modré a potom v dramatu na závěr i pokus Grofa.

Ani prodloužení, pro Plzeň už devatenácté v sezoně, nerozhodlo a ke slovu přišly nájezdy. Gólmani si vzájemně brnkali na nervy a odolávali. Na Málka ale ve druhé sérii vyzrál svou fintou explzeňský kapitán Řezníček a Vlasák vzápětí nedal.

 

Přálo nám i štěstí, říká Sáblík

Ani po pětašedesáti minutách hry nepoznalo včerejší západočeské derby vítěze. Rozhodnout musely až nájezdy.

Souboj gólmanů tak vyzněl lépe pro hostujícího Lukáše Sáblíka, který po utkání neskrýval velké nadšení. „Divíšek mi sice udělal hezkou kličku, ale stihl jsem se přesunout. Při nájezdu Fabuše mi pomohla tyčka a při třetím Vlasák udělal tu samou kličku jako Divíšek, ale netrefil se,“ hodnotil nájezdy brankář Energie.

Plzeňané však mohli prodloužení ukončit. „Měli dvě šance, které nevyužili. V nájezdech nám pak přálo i štěstí,“ dodal Sáblík.

Vypjatý závěr normální hrací doby se přenesl i do nájezdů. „Já jsem to ale nevnímal. Lidi řvou celý zápas, já se snažím chytat,“ říkal Sáblíkův protějšek v plzeňské brance Roman Málek.

Hodně emocí vzbudil i nájezd Řezníčka. Ten se nejprve rozjel, aby vzápětí svůj pokus přerušil. „Myslel jsem si, že Roman signalizuje, nějakou nerovnost na ledě,“ zdůvodnil karlovarský obránce.

„Vůbec netuším, proč zastavil,“ oponoval mu Málek. „Svůj pokus ale provedl perfektně,“ uznal plzeňský gólman šikovnost hostujícího zadáka.
Plzeňští hokejisté si vyčítali hlavně nepovedený závěr zápasu. „Dvě minuty před koncem jsme udělali zbytečnou chybu a oslabení tří proti pěti se v dnešním hokeji těžko brání. To je potom sice hezké, že nás trenér chválí, ale tři body nám to nevrátí,“ litoval promarněné šance na plný zisk útočník Lasselsbergeru Martin Adamský.

ZDENĚK Q. SEQUENS, JAN ČECH