Jenže v pátečním podvečeru se představí v KV Aréně od 17.30 hodin úřadující mistr extraligy Oceláři Třinec. Klub z Moravskoslezského kraje sice naposledy překvapivě ztratil body v dohrávce na ledě Liberce, kde prohrál 1:4, přesto bude v lázeňském městě tvrdit roli favorita.

A není divu. Třineckým patří v extraligové tabulce třetí příčka, na kterou Energie ztrácí z deváté pozice šestnáct bodů. Navíc se Západočechům v této sezoně proti Třinci nedaří. V obou zápasech se Karlovy Vary představily na ledě soupeře, pokaždé odjeli s prázdnou, když v prvním duelu prohráli 1:5.

„Ve chvíli, kdy ale domácí odskočili na 3:1, už jasně kontrolovali hru a my byli bez šance,“ řekl po utkání karlovarský kouč David Bruk. Energetikům se však nezadařilo ani ve druhém duelu, který prohráli 1:3. „Měli jsme tlak, velmi dobré momenty, ale bohužel udělali individuální chyby. Znovu se během jedné minuty zápas otočil proti nám,“ podotkl Bruk ke druhé porážce na ledě Třince.

Navíc se mohou těšit fanoušci obou táborů na bitvu nejlepších střelců, když v podání Karlovy Varů to bude Dávid Gríger, na straně Třince Martin Růžička, když oba elitní útočníci mají na svém kontě po čtrnácti vstřelených brankách.