KV Arena uvidí před reprezentační přestávkou poslední extraligový boj. Ve 30. kole změří domácí Energie síly s mužstvem Vítkovic.
Svěřenci Antonína Stavjani nemají s vítkovickým týmem dobrou bilanci. Ve dvou zápasech odešli z ledu poraženi a ze šesti možných bodů dokázali získat pouze jeden, a to po porážce 2:1 po nájezdech.

„My se nekoukáme na vzájemné zápasy. Více se zaměřujeme na celkový počet bodů, který je pro nás směrodatný. Chceme, aby na našem kontě body naskakovaly pravidelně a neměli jsme tam žádná hluchá místa,“ upozornil trenér Stavjaňa na předchozích pět nepovedených utkání.

Tým ze slezské metropole je určitě překvapením tohoto ročníku. Málokdo by si před startem soutěže vsadil na to, že se bude pohybovat v horních patrech tabulky. „Před sezonou měli odliv většího počtu hráčů a čekalo se, jak dopadnou a jak si mužstvo sedne. Pro všechny je trochu překvapením, že se dobře sehráli. Tým vhodně doplnili a prostě jim to šlape,“ popisuje dnešního soupeře karlovarský lodivod.

Domácí borci se budou prezentovat pozornou obranou. „Naším cílem bude hrát to, co jsme hráli v posledních zápasech. Vítkovice jsou pověstné tím, že umí dát branku. My se s nimi nebudeme chtít pouštět do takového hurá stylu. Chceme hrát dobře v obraně a máme dobré přesilovky. Takže budeme spoléhat i na ně,“ pokračuje.

Předpokladem je i to, že padne málo branek. „Odhaduji, že to bude podobné tomu zápasu ve Vítkovicích, než tomu ve Varech. V tom jsme dostali tři rychlé góly a toho se pochopitelně chceme vyvarovat. Vím, že se to občas stane a já doufám, že se to také povede někdy nám,“ přidává Antonín Stavjaňa.

Oproti poslednímu domácímu zápasu trenér Stavjaňa hodně zamíchal se sestavou. Jan Košťál se posunul do první formace. Změny jsou i v obranných řadách. „My jsme tyto změny udělali už v Pardubicích. Tam jsme měli velice matný výkon v první třetině a jednou z variant, jak tým nakopnout, bylo toto,“ vysvětlil Stavjaňa.

Na ledě s týmem už pracuje David Nosek, ale ještě to není to pravé ořechové. „Možná, že by pod nějakými anestetiky mohl hrát, ale toto rozhodnutí je pouze na něm a na lékařích klubu,“ popsal Stavjaňa zdravotní stav nejproduktivnějšího obránce týmu a pokračoval: „Sezona je ještě dlouhá. Neradi bychom to kvůli jednomu zápasu uspěchali a pak by byl David zase měsíc mimo hru a my jsme na něj museli čekat.“
Hokejisté vyjedou na led tuhnické KV Areny dnes podvečer a první buly vhodí hlavní rozhodčí v 18 hodin.