V pátek se energetici představí mezi mantinely libereckých Bílých Tygrů, kteří momentálně okupují první místo tabulky. Karlovarští jsou ale ve stávající sezoně ve vzájemných duelech zatím lepším celkem. Doma porazili Liberec 3:2 v samostatných nájezdech a úspěšnější byli i v liberecké Homer Credit Aréně, kde vyhráli 4:0.

V neděli potom karlovarskou družinu čeká Zlín. Ten je v tabulce Tipsport extraligy na osmém místě, tři body za Energií. I v tomto případě mají Západočeši se svým víkendovým soupeřem lepší bilanci. V úvodním utkání svěřenci Martina Pešouta porazili tým z Valašska po tuhém boji 2:1.

Energii se dařilo i v odvetě na zimním stadionu Luďka Čajky, kde Západočeši vyhráli 4:1.

I do třetice se ve vzájemném utkání radovali z výhry hokejisté Karlových Varů, i když tento duel těsně před Vánoci přinesl znovu velmi dramatickou podívanou. Energetici již prohrávali 0:2 a poslat zápas alespoň do prodloužení se podařilo až v 58. minutě Petru Šenkeříkovi. Rozhodnout nakonec musely až samostatné nájezdy, těch se výborně zhostil Petr Koblasa, Dávid Gríger a Filip Novotný a byl z toho druhý, prémiový bod.

V Liberci se hraje v 18.00, ve Zlíně v 15.30.