Vladimír Kýhos a jeho asistenti aktuálně disponují kádrem čítajícím 3 brankáře, 11 obránců a 13 útočníků. Na nové soupisce nenajdeme jméno Pavla Kuběny, Martina Lučky, Františka Skladaného a Tomáše Sýkory. Důvody jejich vyškrtnutí ze soupisky přiblížil sportovní manažer Jaromír Látal a tiskový mluvčí klubu Jiří Holý.

Ke dříve oznámenému odchodu Rastislava Deje, Michala Mikesky, Lukáše Sáblíka, Petra Mocka a Travise Gawryletze a příchodu Davida Noska, Tomáše Poláka, Vojtěcha Kloze a Jiřího Doležala přibyly další změny v kádru.

Útočník Tomáš Sýkora a obránce Martin Lučka v minulé sezoně v Energii působili pouze formou hostování. O prodloužení spolupráce neprojevil karlovarský klub zájem, a oba hokejisté se proto vrací do Zlína.

Do přípravy se nezapojili ani útočníci František Skladaný a Pavel Kuběna. Jak vysvětluje Jiří Holý, u obou jsou důvody odlišné. „Co se týče Pavla Kuběny, vedení klubu došlo k závěru, že je to hráč, který potřebuje pravidelně hrát. Nemá už věk na to, aby nastupoval pouze ve čtvrtém útoku. Tam se navíc tlačí naši další odchovanci Petr Koblasa a Vojtěch Tomeček. S Pavlem jsme v kontaktu a společně mu hledáme nové angažmá. S největší pravděpodobností se bude jednat o nějaký tým v první lize," přiblížil Holý osud útočníka, který v loňské sezoně včetně play-out nasbíral 6 kanadských bodů.

Františku Skladanému posledním dubnovým dnem vypršela platná smlouva. „Klub Františkovi v březnu předložil návrh na prodloužení smlouvy o jednu sezonu s tím, že se hráč vyjádří do 4. května. Do tohoto data hráč naši nabídku neakceptoval," uvedl sportovní manažer Jaromír Látal o jednání s členem zlatého kádru.

Aktuální soupiska HC Energie

Brankáři: Marek Benda, Lukáš Mensator, Tomáš Závorka.
Obránci: Martin Gründling, Petr Gřegořek, Michal Gulaši, Vojtěch Kloz, Jan Látal, David Nosek, Martin Parýzek, Roman Prošek, Petr Přindiš, Martin Rohan, Adam Schusser.
Útočníci: Jiří Doležal, Jan Heřman, Tomáš Klíma, Petr Koblasa, Jan Košťál, Petr Kumstát, Lukáš Pech, Tomáš Polák, Tomáš Rohan, Václav Skuhravý, Michal Vachovec, Martin Zaťovič, David Zucker.
Trenér: Vladimír Kýhos, Martin Pešout, Pavel Kněžický.