Pořadatelé měli v posledních týdnech vrásky na čele při sestavování účastníků. „Je velmi složité sem dostat atraktivní zahraniční mužstva, již z toho důvodu, že se jedná o první ročník, a turnaj tak nemá žádnou tradici,“ poukazuje za organizační štáb Roman Galeja.

Organizátoři ale mají jasný cíl, turnaj chtějí dostat na mapu kvalitních mezinárodních klání, na která také stará garda Baníku Sokolov pravidelně zajíždí.

„Hodně nám záleží na tom, aby při premiérovém ročníku bylo vše dokonalé, aby jsme se dostali do povědomí,“ pokračuje Roman Galeja.

K tomu má také sloužit promo video, které se z prvního ročníku bude s pomocí dronů natáčet. „Chceme cizincům ukázat, jak to tady vypadá, aby věděli, kam jedou. Sokolov je pro většinu z nich samozřejmě neznámé místo,“ vysvětluje Roman Galeja. Na prezentačním snímku tak veteráni ze zahraničí uvidí, jak vypadá město Sokolov a jeho okolí, prohlédnou si zimní stadion, prostředí golfového hřiště nebo Parkhotelu.

Ani první ročník nebude žádnou selankou. Do Sokolova míří finští veteráni z Karpatu Oulu, ruský tým z Moskvy, zástupce budou mít slovenské Košice. Chybět pochopitelně nebude domácí stará garda Baníku Sokolov a Vřesové, mezi mantinely se objeví celek z Prahy a Klatovy, v jejichž dresu nastoupí odchovanec sokolovského hokeje Václav Benák.

Oproti jiným zahraničním turnajům budou mít hokejové výpravy na hornickém západě Čech hned dva galavečery. V pátek oficiální zahajovací na sokolovském „golfu“, v sobotu potom v Kynšperském pivovaru Zajíc. „Nejsme známé evropské město, kde se týmy zabaví samy, připravili jsme tak pro všechny doprovodný program přes celý víkend,“ dodává Roman Galeja.

Některé týmy si pobyt prodlouží již letos, Rusové odletí až v pondělí, to samé se týká Finů, kteří navštíví plzeňský pivovar. „Myslím, že budou všichni spokojeni,“ věří Roman Galeja.

Program West Bohemia cupu 2019

Pátek

12.00 Sokolov- Oulu, 13.00 Klatovy Praha, 14.00 Sokolov Slanec, 15.00 Moskva Oulu, 16.00 Vřesová Klatovy, 17.00 Slanec Moskva, 18.00 Klatovy Sokolov, 19.00 Praha Vřesová

Sobota

10.00 Sokolov Praha, 12.00 Moskva Klatovy, 13.00 Oulu Slanec, 14.00 Praha Moskva, 15.00 Slanec Vřesová, 16.00 Vřesová Sokolov, 17.00 Oulu Praha, 18.00 Moskva Vřesová

Neděle

9.00 Slanec Klatovy, 10.00 Vřesová Oulu, 11.15 12.30 trénink A mužstva Baníku Sokolov, 13.00 Praha Slanec, 14.00 Sokolov Moskva