Sedmadvacetiletý útočník by ve svém mateřském klubu měl hostovat do konce sezony, klauzule ve smlouvě mu však v případě zahraniční nabídky umožňuje odejít dřív. „Vojtovo angažování by mělo zlepšit produktivitu formace Petra Pohla a Jiřího Doležala," uvedl generální manažer HC Energie Miroslav Vaněk.

Vojtěch Polák mladší je v současnosti hráčem HC Oceláři Třinec, úvod letošní sezony však strávil na hostování v Chomutově. „Vojtovi smlouva v Chomutově skončila včera, a s Třincem jsme se proto domluvili na jeho uvolnění do Karlových Varů," přiblížil průběh jednání generální manažer Energie.

Hostování útočníka se zkušenostmi ze zámořských soutěží včetně NHL i švýcarské ligy je domluveno do konce sezony 2012/13. Dle klauzule ve smlouvě však může Vojtěch Polák odejít dříve, a to v případě nabídky na angažmá v zahraničí. „Tato varianta může nastat především v případě konce výluky. Hráči z NHL by se vrátili za moře a v klubech včetně zahraničních by se uvolnila místa," říká Miroslav Vaněk.

Angažováním extraligového šampiona z roku 2011 se vedení HC Energie snaží řešit nepříznivou výsledkovou situaci v týmu a jeho postavení tabulce. „Trenérská výměna byla prvním krokem. Posilování a případné změny v mužstvu budou krokem dalším," uvedl Miroslav Vaněk a doplnil konkrétní důvody, proč se vedení rozhodlo pro Vojtěcha Poláka: „Dlouhodobě hledáme centra do formace k Doležalovi a Pohlovi. Ve chvíli, kdy se naskytla šance získat našeho odchovance a hráče s bydlištěm v Karlových Varech, tak jsme jí využili. Vojtěch Polák je velmi kvalitní hráč, který patří do širšího výběru české reprezentace. Měl by určitě být pro náš tým přínosem a zlepšit produktivitu druhé formace. Není totiž dlouhodobě únosné, aby vše neustále stálo pouze na útoku Kumstát – Pech – Zaťovič. Musí se k nim připojit i další," uzavřel.