Hned prvních dvacet minut přineslo gólovou přestřelku. V desáté minutě Energie po brankách Gorčíka, Kohouta a Tomečka již vedla o tři branky, avšak poté co nejistého Groha v brance hostí vystřídal Neužil, se Hanáci brankami Nouzy a Starého dostali zpět do zápasu.

V prostředním dějství Karlovarští, ale opět přidali na rychlosti, důrazu a aktivitě. Ke spokojenosti domácích fanoušků tím vrátili utkání do předpokládaných kolejí. Ve 24.minutě nejdříve využil přesilovku Beránek a o deset minut později se brankami Fleka a agilního Podlipnika dostali Západočeši zpět do tříbrankového trháku.

Ve třetí třetině sice zelenobílí ubránili i dvě minuty trvající oslabení tří proti pěti, ale třetí brance Prostějova, kterou vstřelil Dvořáček již zabránit nedokázali. I přes snahu Prostějova si však nabyté vedení domácí pohlídali a připsali si tak další důležité tři body do tabulky a udrželi trvající neporazitelnost v KV Aréně.

Karlovy Vary – Prostějov 6:3 (3:2, 3:0, 0:1)
Branky: 6. Gorčík (Podlipnik, Vachovec), 10.Kohout (Stloukal), 10. Jan Tomeček, 24. Beránek (Krejčí, Gríger), 34. Flek, 34. Podlipnik (Kverka) - 13. Nouza (Mikliš, Žovinec), 18. Starý (Nouza, M. Drtina), 50. Dvořáček. Rozhodčí: Grech, Valenta – Belko, Kokrment. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Diváci: 2244. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2, 6:3.
Karlovy Vary: F. Novotný – Krejčí, Sičák, M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, A. Rulík – O. Beránek, Gríger, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Osmík, Tuominen, Davídek.
Prostějov: Groh (od 10. Neužil) – M. Drtina, D. Kolář, Horyna, Havlík, Žovinec, Mikliš – L. Luňák, Venkrbec, Nouza – Starý, Divíšek, Rudovský – Dvořáček, Voženílek, Zabloudil – Švec, Švarc, Hozák.