I když vkročili Západočeši do utkání lépe a vstřelili první branku, z vedení se nemohli radovat dlouho. Hned po 25 vteřinách bylo srovnáno. Do přestávky pak Třinečtí utekli až na dvoubrankový rozdíl. Na 4:3 snižoval za Vary svým gólem Jakub Vrána, ale víc už Energie nezvládla. Soupeř výsledek ještě zpečetil dvěma góly.

K vidění byla spousta gólů hned od začátku zápasu. V 5. minutě otevřel stav utkání Ladislav Zikmund, který prošťouchal puk do brány domácích. Za bezmála půlminutu dokázal Marek Růžička vyrovnat utkání. Již za čtyři minuty hrací doby se diváci dočkali další branky. Kotouč do brány dotlačil Ondřej Kovařčík a otočil tak vývoj utkání na stranu Třince. Do konce třetiny padl ještě jeden gól a postaral se o něj Marek Růžička.

Na začátku druhé dvacetiminutovky domácí odskočili soupeřům již o tři góly. Puk se dostal na modrou čáru, kde stál David Cienciala, který příklepem našel část volné branky. Karlovy Vary dokázaly vsítit taktéž jednu branku. Domácí obrana si nevšimla najíždějícího Alexandra Molnára, který si najel proti přihrávce a snadno se tak dostal ke kotouči.

Do poslední periody vstoupili mnohem aktivněji hosté. Karlovy Vary vytvářely obrovský tlak na hráče domácích a několik minut je vůbec k ničemu nepustily. Důležitý moment přišel ve 45. minutě, když dostal Foltýn osobní trest za kopnutí protihráče a hosté dostali příležitost v podobě pětiminutové přesilové hry. V tomto zvýhodnění se dokázal prosadit Jakub Vrána a snížil tak skóre utkání na rozdíl jediné branky. Jenže Oceláři v protiútoku obsadili pásmo hostů a Adam Kofroň svou dobře mířenou střelou pod horní tyčku navýšil stav. Přibližně za dvě minuty hrací doby jsme viděli poslední branku utkání, tu zařídil již potřetí v zápase Marek Růžička.

HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 6:3.
Branky a nahrávky: 5. Růžička (Cienciala D.), 9. Kovařčík (Christov, Motloch), 14. Růžička (Jaroš), 26. Cienciala D. (Růžička), 54. Kofroň (Heidr, Mičulka), 56. Růžička (Kofroň) – 5. Zikmund (Vaněk, Gorčík), 37. Molnár, 47. Vrána (Vaněk, Bečka).