Zraněními a dalšími absencemi oslabená sestava staršího dorostu HC Energie z víkendového dvojutkání na Moravě přivezla jediný bod za prohru v prodloužení ve Zlíně. Vyrovnávací branku na 2:2 zařídil Ladislav Zikmund. Druhý den narazili energetici na tabulkového souseda, průběh utkání v Brně však byl zcela jednoznačný a domácí si zisk tří bodů pohlídali.

Kouč Václav Eismann byl ze zápasu rozladěný. „Přijeli jsme ve značně improvizované sestavě. Máme absence z důvodu zranění, nemoci nebo třeba i lyžařského kurzu. Navíc jsme akademie ČSLH, nemohli s námi jet někteří hráči, kteří neprospěli ve škole. Ale náš výkon to neomlouvá. Kometě jsme byli důstojným soupeřem pouze v první třetině. Od druhé třetiny jsme měli obrovský problém s kontaktní hrou a agresivním pojetím soupeře. Ten nás přehrál ve všech směrech a zaslouženě zvítězil,“ poznamenal.

HC Kometa Brno – HC Energie 6:2 (1:1, 4:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 5. Jenyš (Vlček), 21. Kovářů (Vlček, Jenyš), 22. Raška (Beneš), 24. Jenyš (Zbořil), 40. Vojáček, 42. Beneš (Raška, Lašák) – 13. Bečka (Zikmund, Vrána), 35. Zikmund (Bečka, Michálek). Rozhodčí: Humpolíček – Linhart, Toman. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Střely: 34:17.
Kometa Brno: Klimeš – Zbořil, Mytiska, Řeřucha, Vlček,, Vojáček, Vágner – Kozel, Lašák, Raška, Vaverka, Jenyš, Kusko, Grünwald, Beneš, Kovářů, Balaštík.
Karlovy Vary: Fečo od 41. Kutnar – Rulík, Vaněk, Michálek, Priškin, Sturma – Binias, Csamango, Bečka, Zikm ápek, Klíma, Rubeš, Jirušek, Ziegler, Vrána, Dimitrov. Trenér: Václav Eismann.