Úvodní dvacetiminutovka přinesla velice vyrovnaný souboj, který nepřinesl žádnou branku. Domácí měli větší šanci, když nepokrytý Dvořáček nezakončil ideálně z první. Energie poté měla k dispozici dvě přesilové hry, ale obě zůstaly nevyužity.

Na začátku druhého dějství se bruslařům podařilo otevřít gólový účet zápasu, kde si v brankovišti Energie nejlépe počínal Robert Lantoši a doklepl puk do Frodlovy sítě. Hubené vedení si Mladoboleslavští pohlídali do závěru druhé části.

Brukova družina nastoupila do závěrečné třetiny s jednobrankovým mankem. Bruslařům se podařilo přežít i přesilové hry energetiků, a ti marně hledali recept na brankáře Boleslavi. Karlovarští se minutu před koncem utkání pokoušeli prosadit se šesti hráči v poli, ale ani tento počin nepřinesli hostům gól, a tak se z Mladé Boleslavi vrací Energie bez bodového zisku.

Ohlasy trenérů:

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): Víme, že Karlovy Vary hrají dobrý bruslivý hokej a jsou nepříjemní. Na to jsme se připravili, Růža nám zachytal dobře a nám se také podařilo ubránit nějaká oslabení. To si myslím, že byl klíčový faktor zápasu. Dobrý bojovný výkon, jsme rádi za tři body. 

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): Do Mladé Boleslavi jsme jeli s vidinou bodového zisku, ale po vyrovnaném zápase se vracíme domů s prázdnou. Nedokázali jsme proměnit jedinou přesilovou hru. Z mého pohledu to bylo velice těžké a vyrovnané utkání. Domácí byli gólově trochu aktivnější a zasloužili si o jeden gól vyhrát.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Branka a nahrávka: 22. Lantoši (Söderlund, O. Roman). Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 2779. Rozhodčí: Kika, Jaroš – Ondráček, Thuma. BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Pyrochta, Osburn, Jánošík, Štibingr, Čech, Pláněk, Bernad – Aaltonen, Järvinen, Skalický – Söderlund, O. Roman, Lantoši – Malát, Fořt, Šmerha – Dvořáček, Suchý, Stránský. Trenér: Jiří Kalous. HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Havlín, Plutnar, Dlapa, Pulpán, Huttula, Stříteský, Mikyska – Hladonik, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Koffer, Kofroň, O. Procházka. Trenér: David Bruk.