Do zápasu však lépe vstoupili baníkovci, byli velice aktivní, a v 10. minutě dokonce skórovali, když se po střele Tomáše Vracovského puk dvakrát odrazil od bruslí bránících hráčů a nakonec skončil za zády domácího gólmana Brízgaly.

Vedení ale Západočechům nevydrželo ani 60 vteřin, protože se v 11. minutě hry z prostoru mezi kruhy prosadil Kanaďan Samuel Bitten. Poté iniciativu převzala Poruba, ale žádné další branky v první periodě k vidění nebyly.

Psala se 24. minuta a domácí šli do vedení. Úspěšnou tečí Žovincovy střely od modré čáry se mezi střelce zapsal Dominik Hrníčko.

Přesně v čase 27:00 pak již na dvougólový rozdíl navýšil Tomáš Greš. Ve zbytku druhé části toho nebylo kromě bitky mezi Bittenem a Janem Pohlem už moc k vidění, takže se do kabin šlo za stavu 3:1.

Do třetí třetiny hosté vstoupili podobně jako do té první, velice aktivně, ale jejich pokusy troskotaly na třiadvacetiletém Adamu Brízgalovi.

Ten svůj tým podržel i při závěrečném nátlaku Sokolova při hře bez brankáře a pomohl tak uhájit výhru Poruby. „Odehráli jsme lepší zápas než se Vsetínem, ale bohužel to na body nestačilo. Měli jsme skvělý vstup do zápasu a je škoda, že se nám z něj nepodařilo vytěžit víc. Dnes určitě nevyhrál lepší tým, ale ten šťastnější. Takový je prostě někdy hokej. Musíme se rvát dál, protože týmy zespodu tabulky se k nám začínají nebezpečně přibližovat,“ komentoval druhou prohru svého celku ve dvou dnech sokolovský kouč Martin Štrba.

Baník bude mít hned tuto sobotu šanci na odvetu, od 17.00 hodin totiž na svém ledě hostí právě Porubu.

HC RT Torax Poruba 2011 – HC Baník Sokolov 3:1 (1:1, 2:0, 0:0). Branky a nahrávky: 10. Vracovský (Pohl) – 11. Bitten (Guman, Korkiakoski), 24. Hrníčko (Toman, Žovinec), 27. Gřeš (Toman, Stloukal). Rozhodčí: Jechoutek, Ondráček – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 589.
Sokolov: Cichoň – Klejna, Novák, Pohl, Kadeřávek, Zeman, Rulík, Vodička – Jurčík, Jiskra, Tomi, Vracovský, Kverka, Vrhel, Adámek, T. Rohan, Bílek, Jandus, Hašek, Sloboda.