První třetinu začala Verva fantasticky. Hned v první minutě se ujala střela Robina Hanzla. Vyrovnat se Karlovarákům podařilo po závaru před gólmanem Janusem. Puk za jeho záda uklidil Vojta Tomeček.

V 9. minutě byl vyloučen Radek Duda a z trestné lavice ho vysvobodila teč Jaroslava Kůse a Energie poprvé vedla. Do šaten se šlo ale za vyrovnaného stavu, když se ve 14. minutě opětovně prosadil Robin Hanzl.

Druhá třetina přinesla dvě gólové střely Martina Barteka. Nejprve vypálil ve 24. minutě a o šest minutek nato zapadl za Janusova záda nahozený puk.
Litvínovští hokejisté ale nic nevzdali. V pětatřicáté minutě korigoval vývoj střetnutí obránce Pavelka.

Ve třetí třetině vsadila Verva všechny síly do útoku a několikrát zle dotírala na branku Vladislava Habala, ale karlovarský brankář držel jako skála. Poslední dvě minuty trenéři Litvínova Rulík a Šlégr odvolali brankáře Januse a hráli v šesti hráčích v poli. Pojistku mohl zařídit Bartek, ale netrefil se.

Karlovy Vary tak porazily Litvínov a prohodily se s ním v tabulce. Do utkání také nastoupil v trikotu hostí dorostenec Kristián Reichel, syn mistra světa a olympijského vítěze Roberta Reichela.

Karlovy Vary – Litvínov 4:3 (2:2, 2:1, 0:0). Branky a nahrávky: 3. V. Tomeček (Bičánek, Vachovec), 9. Kůs (J. Svoboda, Gulaši), 24. Bartek (Kůs, Rohan), 30. Bartek (Rohan) – 1. R. Hanzl (Martynek), 14. R. Hanzl (Martynek), 35. T. Pavelka (Piroš, Pavlík). Rozhodčí: Šír, Horák – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 4378.
Karlovy Vary: Habal – J. Tomeček, Bičánek, Benák, Gulaši, Redlihs, Sičák – J. Svoboda, Gríger, T. Rachůnek – Bartek, Kůs, T. Rohan – Huna, Marosz, Gorčík – V. Tomeček, Vachovec, Flek. Trenéři: Oremus a Mlejnek.