TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SK HBC CSKA Karlovy Vary 3:2
Domácím vyšel skvěle vstup do utkání. Karlovarští byli duchem ještě nejspíš v šatně, když si Olymp pohybem a důrazem vytvořil tlak a zásluhou Plášila a Miláčka vedl v čase 1:41 o dvě branky. CSKA poté zabralo, zlepšilo pohyb a brzy vybojovalo přesilovou hru. V té se po rychlé kombinaci prosadil z blízka Kantner a snížil. Hosté mohli vyrovnat po úniku Bartha, ale jeho pokus skončil nad břevnem Jáskovy branky.

Blízko vyrovnání byly Vary také v další početní výhodě, ve které orazítkoval dělovkou od modré čáry tyč Jan Bauer. Domácí zahrozili šancemi Škardy a Čapka, ale zvýšit vedení se jim nepodařilo. V úvodu druhé třetiny čelilo CSKA početní výhodě domácích. V té jen s obtížemi vyrazil Bauer dělovku Adama a s pomocí obrany ustál i šanci Matějky. Potom si přesilovku zahráli také hosté a důrazný Jan Frič dostal míček za Jáskova záda.

Míček se však od vnitřní konstrukce odrazil zpět do hry a ani jeden z rozhodčích ze svého postavení branku nezaznamenal. Protesty karlovarských hráčů nebyly nic platné – gól uznán nebyl. Karlovarští se nakonec vyrovnání dočkali. V další početní výhodě CSKA tvrdě vystřelil Bruštík a Kantner úspěšnou dorážkou srovnal skóre. Rozhodnout tak měla závěrečná třetina. V té Hradec dohrával početní výhodu z konce druhé třetiny a krátce po jejím konci se k volnému míčku dostal Matějka a uklidil jej do odkryté branky.

Chvíli nato hrálo přesilovku CSKA, ale scházelo v ní více střelby. Po přesilové hře přišel sporný verdikt rozhodčích, kteří nejdříve ponechali Varům po zákroku Zaymla výhodu, ale po přerušení vyloučili hráče na obou stranách a hrálo se tak ve čtyřech. Čas na vyrovnání se hostům rychle krátil. V samém závěru zkusili hru bez brankáře. Domácím se ale podařilo dostat míček až za branku Varů. Dopravit ho až za brankovou čáru už však Hradec nestihl. Na konečném výsledku se tak již nic nezměnilo.

„Utekl nám vstup do zápasu, kdy jsme dvakrát inkasovali. Díky využitým přesilovkám jsme dokázali vyrovnat. Na třetí branku Hradce jsme již nenašli odpověď, ale i přes porážku to byl jeden z našich nejlepších jarních výkonů, a tak jak jsme v Hradci končili, musíme příště začínat," řekl po utkání trenér CSKA Jan Keprta.

Branky: 1. Plášil (Matějka), 2. Miláček (Zayml), 32. Matějka (Čapek, Košťál) – 5. Kantner (Frič Jan, Průša), 26. Kantner (Kliment, Bruštík). Třetiny: 2:1, 0:1, 1:0. Střely: 28:19. Diváků: 68. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Rozhodčí: Vokurka, Jeletz.

J. Hradec: Janák J. – Hunal, Mátl B., Landkammer, Štěch, Adam, Klenot – Mátl D., Čapek, Matějka, Škarda, Miláček, Plášil, Košťál, Zayml.

CSKA: Fr. Bauer – Kliment, Kantner, Klíma, Divíšek – Průša, Bruštík, Frič Jan, Süs, Bauer Jan, Šesták, Kliment, Barth.

V dalším kole nadstavbové části se hráči CSKA představí v neděli 12. dubna od 11 hodin v domácím utkání s Hostivaří.

                                                                                                                                                                                                                         Pavel Divíšek