Ve 45. minutě zavelel Martin Kohout k obratu, když snížil na 1:4. "Byl tam nahozený puk od modré čáry, nějak se to odrazilo, první co mě napadlo, tak hledat Koblyho (Petra Koblasu) na zadní tyči. Bohudík jsem ho nenašel, šťastným odrazem se to dostalo do brány a videorozhodčí rozhodl o gólu," popisuje gólovou situaci karlovarský útočník.

O necelé čtyři minuty později to už bylo "pouze" 2:4. Opět zásluhou Martina Kohouta. "Dva rychlé góly je trochu nalomily. My jsme si pak šli hodně za svým, snažili jsme se tlačit do brány, všechny puky tam cpát, udělat tam pořádný tlak a rozruch. Pomohlo nám trošku i štěstí, ale to k tomu patří," líčí úspěšný střelec Energie.

Svěřencům Martina Pešouta se podařilo ještě do konce základní hrací doby smazat dvougólové manko, v prodloužení potom urvat výhru. "Je to složité hodnotit. Dvě třetiny jsme nebyli lepším týmem, ale díky rychlé brance ve třetí třetině se to zlomilo, nakoplo nás to. Začali jsme se tlačit dopředu," pokračuje Martin Kohout.

Po pondělní výhře po samostatných nájezdech v Třinci si energetici připsali dva body i z domácího zápasu s pražskou Spartou. "Určitě čtyři body z těchhle dvou zápasů jsou pro nás skvělé," hlásí forvard Energie.

A fantastický obrat se Spartou? "Je to hezký vánoční dárek a jsme za to velice rádi," kvituje na závěr Martin Kohout.