Na druhou stranu ale dokázali bodovat v pátém utkání v řadě a stále se drží na dostřel play-off. „To je jedna z pozitivních věcí. Z posledních patnácti bodů jsme jich získali jedenáct. Já teď pevně věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat i ve Zlíně," přál si po nedělním utkání brankář Tomáš Závorka.

Souboj s Hradcem Králové se nesl ve velice defenzivním duchu a před zápasem málokdo očekával, že padne více branek. „Očekávali jsme to. Hradec hraje výborně dozadu a dokázal to třeba v utkání se Spartou, která jinak každému naloží. Oni tam vyhráli. Nám se v současnosti směrem dozadu daří a ukázalo se, že to bude maximálně o dvou brankách," ohlížel se Závorka.

I na porážce se dá najít něco pozitivního. „Myslím si, že to bylo vůbec poprvé v sezoně, že jsme dokázali urvat nějaké body, když jsme prohrávali. Jakmile jsme doposud první inkasovali, tak jsme utkání nakonec ztratili," přiznal. A ještě jedno pozitivum. Popáté v řadě Energie dokázala bodovat. „To je také příjemné. Během sezony se nám vždy povedlo pouze dvakrát v řadě bodovat. Já si teď jen přeji, abychom dokázali dovézt také nějaké body ze Zlína a celou šňůru jsme prodloužili," vyslovil Závorka přání, které nemá jen on, ale celý tým.

Zpět ale k utkání s Hradcem Králové. Energie prohrávala 0:1, když se v přesilovce pět na tři prosadil Mertl. „Obránce vystřelil a já jsem kotouč líznul vyrážečkou. Myslel jsme si, že půjde puk více do rohu, a už jsem se stavěl k tyči. Bohužel se kotouč odrazil přímo do brankoviště a já jsem si ho zřejmě kopl do branky. Přiznám se, že ani sám pořádně nevím, jak se to stalo," popsal moment, kdy se Mountfield dostal do vedení.

Zápas nakonec vygradoval v samostatných nájezdech a ty rozhodl Jiří Šimánek, který se prosadil kličkou, již provádí již mnoho let. „Ono je to těžké. Když jde gólman do branky na nájezdy a počítá s nějakou variantou a ten útočník udělá něco jiného, tak je za blbce. Snažil jsem se do poslední chvilky stát, a i když jsem se snažil mu do střely strčit rameno, vyrážečku i beton, tak se do nějaké skulinky trefil," popsal rozhodující moment střetnutí.

Pohl: Prohráli jsme, spokojeni být nemůžeme

Petr Pohl měl po utkání s Hradcem Králové rozpačité myšlenky. Na jednu stranu přiznává, že bod s Mountfieldem (1:2 sn) je dobrý vzhledem k postu, který zaujímá tento soupeř v tabulce. Na druhou stranu si je vědom, že Energie měla v tomto utkání blízko k většímu bodovému zisku.

Petře, jste po utkání s Hradcem spokojeni s jedním bodem?
Hokej se hraje především na výhry a ne na body. My jsme nevyhráli, takže spokojeni být nemůžeme, i když máme alespoň bod.

Jak byste okomentoval průběh zápasu?
V první třetině jsme měli vcelku dobrý vstup do utkání, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku. Nebyli jsme schopni dát gól. Soupeř si ve druhé třetině dokázal vytvořit souvislý tlak, ze kterého naopak branku dokázal dát, a tím se utkání naklonilo na jeho stranu. My jsme sice vyrovnali ve třetí třetině, ale stejně jsme prohráli, a i když to bylo v prodloužení, tak nemůžeme být spokojeni.

Po první třetině jste se do šancí dostávali už méně. Bylo opravdu tak těžké procpat se do útočného pásma Hradce Králové?
Ano, to bylo. Na druhou stranu se tentokrát střetly týmy, které vyznávají stejný styl hokeje, hrají podobnou hru. Možná také proto jsme neviděli padnout více