Počtvrté venku. Hokejisté karlovarské Energie zakončí tour na ledě soupeřů v Třinci. Dnes svedou další boje o extraligové body s místními Oceláři. Utkání začíná v 17:10 hodin.

„Výlet do Třince to určitě nebude. Jedeme tam bojovat a ne na rekreaci,“ poznamenal na úvod trenér brankařů Pavel Kněžický.
Oceláři doma praktikují nátlakovou hru. „Bude to hodně náročné. Oni mají šikovné hráče. Každého dostanou pod tlak a navíc si umí vyhovět. Praktikují útočný styl hokeje,“ pokračuje.

Branku Ocelářů hájí Martin Vojtek. Ten byl povolán z nižší soutěže v době, kdy byli zranění Duba a Hamerlík. Radek Duba už s mužstvem trénuje, ale Vojtek ho mezi tři tyče ještě nepustil. „Vojtek je určitě kvalitní brankář. Klub ho vždycky po sezoně vyšoupne, ale vždy ho povolá zpátky. Nějaké body jim udělal. Co se týče postavy, tak je velice mohutný, ale na svoji váhu také velice obratný. Každopádně ho nesmíme podcenit. On má svoji kvalitu,“ popisuje Kněžický gólmana soupeře.

Trenér brankařů karlovarské Energie připravuje i útočníky. „Na každého soupeře se připravujeme. Každý brankář má své přednosti a své nedostatky. Před zápasem kluci dostanou určité pokyny, které se budeme snažit zrealizovat,“ přidává.

Na Moravu, potažmo do Slezska, energetici vyrážejí o den dříve. Stejně tomu bylo i v tomto případě. „V půl druhé jsme odjížděli. Na cestě nás čekala večeře a večer jsme byli v Třinci. Dnes nás čeká rozbruslení, taktická porada a oběd. Pak chvilku odpočinek a jde se na zápas,“ popisuje asistent trenéra dnešní program mužstva.

Mezi třemi tyčemi Energie opět nastoupí Lukáš Mensator, který v posledních třech zápasech dostal pouhé dvě branky. „Všichni hráči si vzali k srdci to, že musí přidat něco navíc. Bez toho se to hrát nedá. Začali padat do střel, více hrát do těla a přidali i obětavost. Bez toho to prostě nejde,“ pokračuje Pavel Kněžický.
Asistent na lavičce Energie dodal, proč se musí do hry vnést více nasazení a bojovnosti. „Pokud se to nepřidá, tak těžko někdo někoho přehraje jenom technikou. Výsledkem je to, že i brankaři dostávají málo branek. Lukáš Mensator, ale i Lukáš Sáblík se za to odvděčí, že v závěru chytnou několik těžkých dorážek a mužstvo vyhraje o jednu branku,“ vysvětlil kouč Karlových Varů.
Říká se, že vítězná sestava se nemění. „Zraněný nikdo není, takže pokud se nic vážného nestane, tak budeme hrát jako v posledním zápase,“ dodal Pavel Kněžický na závěr.

Tři otázky pro Martina Parýzka
Obraně se v poslední době daří. Dvakrát jste inkasovali. Vy sám můžete být spokojený…
Neříkám, že jsme úplně spokojení. Třikrát se nám podařilo vyhrát, z toho jednou s nulou. Celá naše hra byla podpořena výborným výkonem gólmana, takže to není jenom o obraně.
Padáte více do střel. Jste obětavější. Hodně to bolí?
Hokej je kontaktní hra a bez toho to nejde. Každá zblokovaná rána ten tým nabudí a povzbudí do dalšího boje.
Jedete do Třince, který hraje hodně nátlakový hokej. Budete mít hodně práce…
Podle mého se budou hodně tlačit dopředu. Uvidíme, s čím přesně na nás vyrukují. Každopádně nás nečeká nic jednoduchého. Třinec je jeden z nejméně příjemných soupeřů v soutěži. S trenéry budeme mít poradu a určitě na ně něco vymyslíme.