Při pohledu na stav 4:1 pro Energii by se mohlo zdát, že se zápas dohraje a v poklidu skončí. Jenže německý tým byl natolik nabuzen výhrami nad Omskem a Magnitogorskem, že herní převahu Energie nezvládl a pěnil. Dvěma brankami se blýskl Radim Hruška. Oficiální výsledek utkání je po kontumaci 5:0 pro hosty.

Trenér Karel Mlejnek po utkání řekl: „Nikdy jsem nezažil zápas, který by se nedohrál. Mám z toho hodně smíšené pocity. Mohli jsme nechat kluky hrát, ale velice bychom riskovali. Už teď máme šest zraněných útočníků, a v této části přípravy jsme se přiklonili k rozumnému řešení. Kdybych měl přehlédnout veškeré záludnosti, tak Mnichov je výborný tým. Prezentoval se rychlým, technickým a zároveň i tvrdým stylem hry. Výborně bruslili a snažili se hrát nátlakově. Na druhou stranu my jsme v první třetině výborně bránili naši modrou čáru. Jen mě trochu mrzí, že jsme se častěji nedostávali do rychlého přečíslení. Druhá třetina byla hodně ovlivněna disciplínou soupeře. Bereme to, když někdo hraje tvrdě, tak proti tomu nic. Ale záludnosti, kdy hrozí zranění hráče, tak ty prostě nepřipouštíme. Proto jsme se ve třetí části rozhodli, tak jak jsme se rozhodli. Ještě bych chtěl dodat, že jsme si vyzkoušeli přesilové hry. Zatím jsme na nich pracovali pouze šedesát minut, ale první formace se dokázala rychle sehrát,"

HC Energie Karlovy Vary – EHC Red Bull München 4:1 (0:0, 2:0, 2:1). Po kontumaci 0:5.
Branky a nahrávky: 29. Vlach (Zaťovič), 36. Doležal (Vlach, Grman), 48. Hruška (Doležal, Zaťovič), 50. Hruška (Bičánek, Zaťovič) – 46. Haydar (Hinterstocker). Rozhodčí: Šindler, Zubzanda – Maloušek, Schopf. Vyloučení: 7:10 + Gulaši (KVA) 10+OK OT, Smaby (MUE) 10 min. OT, Richmond (MUE) 5+DKÚ, Bois (MUE) 5+DKÚ. Využití: 3:1. Diváci: 1979. Střely: 39:18.