Právě celek z Podještědí zatím v duelech s karlovarskou Energií nevybojoval ani bod. „Zatím se nám proti nim daří, a rádi bychom v tom pokračovali," říká před zápasem asistent trenéra Jaromír Kverka. Utkání v Home Credit aréně začíná dnes v 18 hodin.

Čísla hovoří jasně. Šest bodů je na kontě HC Energie a Bílí tygři zatím nemají nic. „Pokud se podívám za těmi zápasy, tak tam jsme vyhráli 4:1. Liberec měl tlak a my jsme dávali góly. Doma jsme pak vyhráli 5:3. Vedli jsme 3:0, hosté vyrovnali, ale pak jsme zápas strhli na svoji stranu," pátrá v paměti Kverka.

Severočeši ale v poslední době příliš branek nedostávají. Důkladně zapracovali na defenzivě. „Hrají hodně z obrany. Podle mého je to otevřené. Naší snahou bude bodovat," přidává karlovarský asistent.

Jenomže Energie se střelecky trápí. Gólů moc nedává. Naposledy více než dvě branky vstřelila Spartě v polovině prosince a Liberci. To bylo na konci listopadu. „Každé utkání je ale jiné. Uvidíme, jak se bude vyvíjet. Nicméně, jak už jsem řekl, Liberec zapracoval na defenzivě a já osobně odhaduji, že moc branek nepadne," pokračuje.

Jestliže Liberec doma hraje z obrany, tak Energie venku dvakrát tolik. Dalo by se tak s nadsázkou říci, že to bude zápas bez šancí. „Tak to nebude. Třetím do party jsou rozhodčí a ti vždy nějakou přesilovku odpískají. Někdy je to deset, dvanáct trestů. Jindy zase čtyři. Pokud budeme hrát desetkrát vyloučeni, tak Liberec těch šancí bude mít hodně. To platí i na druhou stranu. Tedy alespoň doufám, že si během početní výhody nějakou šanci vytvoříme a nějaký puk do branky procpeme," přeje si Kverka.

Ale ani přesilovky Energii branky nepřinášejí. Dle statistiky patří do dolní poloviny tabulky v této disciplíně. „Doma tam ještě něco dokážeme uplácat, ale venku nám to po pravdě moc nejde. Pereme se s tím od začátku sezony a pracujeme na tom každý trénink," přiznává.

Největší slabinou karlovarského týmu je produktivita. Vstřelit více než dvě branky je veliký problém. „Už jsme to tušili před sezonou při skládání mužstva. Není to otázka na mě, ale my se snažime s tím něco dělat a někoho dovést. V jakém stavu a s kým jsou vedena jednání, ale říci nedokážu. To jde okolo mne a na starosti to má generální manažer klubu pan Vaněk," uzavírá před zápasem Jaromír Kverka starší.