V první třetině, po poměrně vyrovnané partii, branka nepadla, prim hráli oba brankáři, domácí Bartošák a hostující Bednář.

Zato ve druhé dvacetiminutovce bylo k vidění hned pět gólů. Energii nevyšel úvod prostředního dějství, ve 23. minutě poslal Vítkovice do vedení Kucsera.

Západočechům se ale podařil rychlý obrat. Ve 25. minutě srovnal Gríger a na začátku 27. minuty se trefil Eminger – 1:2.

Jednobrankový náskok ale energetici do konce třetiny neudrželi. Hosté sice přestáli dvě oslabení, v závěru ale přišel dvojitý úder Vítkovic. Ve 37. minutě skóroval Olesz a stejný hráč o pouhých 21 vteřin později strhl vedení zpět na stranu Ostravanů – 3:2.

Ve třetí třetině se energetici dostali konečně také k přesilové hře. První nevyužili, druhou ukončil sudí vyloučením Rachůnka a při té třetí, přesně tři minuty před koncem, stáhli hosté ze hry gólmana Bednáře. Ve vylepšené početní výhodě šesti proti čtyřem však inkasovali rozhodující branku do opuštěné klece. 4:2.

V úterý Karlovy Vary zajíždějí do Olomouce, v pátek zamíří na led Sparty Prahy a v neděli čeká svěřence Martina Pešouta velmi důležité derby v Chomutově.

Peníze z emisních povolenek by měl stát vrátit zpět kraji

KARLOVY VARY – BRNO 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Zaťovič (M. Erat, P. Holík), 24. P. Holík (Štencel, M. Erat), 34. Gulaši (Hruška). Rozhodčí: Pražák, Petružálek – Lhotský, Ganger. Vyloučení: 1:4, využití: 0:0. Navíc: Martin Erat (KOM) – 5+OK, napadení. Diváci: 3410.

Karlovy Vary: Bednář – Plutnar, Šenkeřík, Eminger, Kozák, Podlipnik, M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, T. Havránek – J. Černý, R. Vlach, Kohout – T. Mikúš, Skuhravý, Gorčík – Stloukal, Kverka, Šik.

Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Z. Michálek, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, M. Erat – Orsava, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Vondráček – Süss, Kusko, Köhler.