Program Energie je v příštích dnech následující: v rámci soustředění sehrají energetici čtyři utkání, a to se Skalicí, Zlínem, Nitrou a Lincem. K zápasům budou Karlovaráci buď dojíždět do sídla soupeře, nebo je sehrají přímo na stadionu v Břeclavi. Václav Baďouček (na snímku) přidává bližší informace o kádru a informuje i o zdravotním stavu Tomáše Klímy.

V současnosti se karlovarské mužstvo vydává na soustředění do Břeclavi. Tam už nepojede dvojice Kverka – Surovka. „Jarda se vrátí zpátky do juniorky. V jeho případě si myslím, že má ještě chvilku čas. Co se týče slovenského útočníka Surovky, tak momentálně s jeho agentem jednáme a hledáme mu společně angažmá. Myslím si, že v něm něco je, ale také má ještě čas. To je prozatím všechno. Nikdo jiný kádr neopouští a na soustředění jedeme s pěti kompletními formacemi,“ začal Václav Baďouček rozebírat další týden přípravy.

A co bude náplní? Odpověděl okamžitě. „Máme v plánu čtyři zápasy a k tomu budeme samozřejmě ještě trénovat. Takže toho bude na programu více než dost. I proto máme pět formací. Každá si zahraje tři zápasy. V těchto dnech vrcholí kondiční fáze přípravy,“ vysvětlil.

Po utkání s Ufou ale mělo mužstvo opustit několik hráčů. „Kromě Lukáše Mensatora, který má zlomený prst,“ připomněl Baďouček zranění jedničky, „je mimo hru i Tomáš Klíma. U něj je to velice nepříjemné, protože nevím, co si o jeho zranění mám myslet. Má vyhřezlou ploténku a to je něco, u čeho nikdo neví. U Lukáše Mensatora je to jednodušší, kost sroste a za chvilku je zpátky. Možná se do branky postaví už na soustředění v Břeclavi.“
I proto v týmu zůstali další mladíci. „Chceme mít pět formací. Proto jsou všichni zatím s námi a pojedou i na soustředění,“ vysvětlil.

Podobné problémy jako Tomáš Klíma měl v minulosti i Jan Košťál. „On podstoupil vynikající rehabilitaci hned po sezoně a svým zádům se na sto procent věnuje. Musím to zaklepat a také doufat, že mu to vydrží po celou sezonu,“ dodal.⋌