„Dívali jsme se na video. Většina těch gólů si je velice podobná a my jsme hráčům ukazovali, kde a jaké dělají chyby,“ vysvětlil asistent na střídačce Mikuláš Antonik.

Na začátku loňské sezony Energie ztrácela utkání v samém závěru. „Letos je to naopak. Utíkají nám začátky zápasů. Pokud se budou hráči dobře koncentrovat a já jsem přesvědčen, že se umí na utkání dobře připravit, tak se zase všichni vrátíme do herní pohody,“ pokračoval.

Do Zlína energetici odjeli už ve čtvrtek. „Chceme, aby byli hráči odpočinutí. Je to daleko a cesta autobusem je hodně únavná,“ poznamenal Antonik.

Určení taktiky i sestavy se hráči dozví až v pátek dopoledne po rozbruslení. „Přesně klukům popíšeme, co budeme chtít hrát,“ přidal.

Zlín už druhým rokem vede Zdeněk Venera. Kouč, který má na loňském úspěchu Západočechů také veliký podíl, protože tři roky tým stavěl. „Od jeho odchodu se mužstvo hodně změnilo a navíc každý trenér má svůj rukopis. Já osobně toto utkání beru jako každé jiné. On sice zná pár kluků, ale už je to hodně dlouho co tu byl,“ uzavřel.

Utkání začíná na stadionu Luďka Čajky v 18:10 hodin.