Konečně. V zápase o šest bodů energetici zabrali a zvítězili. Energie ještě deset minut před koncem možná klíčového utkání sezony prohrávala v Mladé Boleslavi 0:1. Pak sice energetici po nedovoleném zákroku na Loginova přesilovku nevyužili, z pokračujícího tlaku ale právě faulovaný hráč vyrovnal přesně umístěnou ranou od modré. Užuž se schylovalo k prodloužení, když byl v útočném výpadu v rozporu s pravidly zastaven Milan Hluchý. A opět to byl poškozený hráč, kdo trestal.

Závěrečné dvě minuty měly být ve znamení domácí power–play, navíc znásobené o jednoho muže po nadměrném důrazu Skuhravého. Jenže vyhození Ondřeje Němce zaplulo spolehlivě do opuštěné soupeřovy branky a nad Karlovými Vary se barážové chmury alespoň částečně rozpustily.

„Tohle vítězství je velice příjemné, ale stále je ve hře devět bodů a náš náskok je pouze šestibodový. Takže je potřeba ty zbylé body co nejdříve udělat a nenechávat to na poslední utkání,“ upozornil po utkání trenér Václav Baďouček.

Dlouho Mladá Boleslav držela naději na úspěch. „Pokud se za tím zápasem podívám, tak první třetinu jsme byli lepší. Bohužel jsme neproměnili vyložené šance, které jsme měli. Následně se Boleslav dostala do tlaku přesilovkou. Ve druhé třetině sice domácí jeden gól dali, ale ta byla vyrovnaná. Hrál se urputný hokej,“ pokračoval asistent na karlovarské střídačce.

Do třetí třetiny stáhl Josef Paleček ze hry jednu formaci. „Řekli jsme si, že s tím musíme něco udělat. Kromě těch branek jsme trefili i dvě tyčky. Myslím si, že jsme si po zásluze odvezli tři body,“ spokojeně přidal Baďouček.

V play–out jdou zápasy rychle za sebou. Už dnes se Karlovy Vary představí na ledě Kladna. „Hráči už možná budou trochu klidnější, ale tím nechci říci, že už je všechno hotovo. Tahle sezona se jen tak v klidu nedohraje. My musíme na Kladno přijet s nejlepším výkonem a ten tam také předvést,“ upozorňuje.

Vítězná sestava se nemění, takže nějaké změny v kádru Energie se ani nedají očekávat. „Pokud se nikomu nic nestane, tak budeme hrát stejně jako v Mladé Boleslavi. Loginov už hrál a ze zápasu v Mladé Boleslavi si nikdo žádné šrámy neodvezl,“ dodal jeden z trenérské trojice mužstva z lázeňské metropole.

Utkání v Kladně začíná v 17:30 hodin.