Hosté sice po první třetině vedli 0:1, energetici se ale ve druhé třetině zlepšili a hlavně díky dvěma gólům Radka Dudy se ujali vedení 3:2. Hráči chorvatského klubu se sice ve třetí periodě snažili vyrovnat, spolehlivě chytající Závorka už ale další branku nepustil. Další přípravný zápas čeká svěřence trenéra Karla Mlejnka už dnes, kdy se představí na ledě Litvínova.

Po utkání trenér Karel Mlejnek poznamenal: „Výsledek nijak nepřeceňuji. Víme, že jsme do utkání nevstoupili dobře a soupeř byl v první třetině jasně lepší. Na koně nás posadily přesilové hry na konci první třetiny, dostali jsme se do hry a o přestávce jsme si i něco řekli k tempu a nasazení. Myslím, že se to projevilo a ve zbývajících dvou třetinách se kluci snažili odevzdat výkon, kterým se dobře mohli prezentovat v premiéře před domácím publikem," okomentoval utkání.

Kanaďan na lavičce chorvatského celku Chuck Weber byl zklamaný. „Se zápasem nemohu být spokojený. Oproti předchozímu utkání (na Slavii, pozn. red.) jsme se zlepšili. Začali jsme dobře, ale později jsme ustoupili od hry z první třetiny a to se nám ve druhé třetině vymstilo. Stále máme mnoho věcí, na kterých musíme pracovat. Teď nás čeká Sparta, což je velice dobrý český tým. Musíme se na to utkání dobře připravit."

HC Energie – Medveščak 3:2 (0:1, 3:1, 0:0). Branky a nahrávky: 25. Duda (Balán), 30. Štals (Tomeček V.), 36. Duda (TS) – 11. St. Pierre (Morrisonn, Segal), 32. Trotter (Andersom). Rozhodčí: Pešina, Kostourek – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 1350.
Karlovy Vary: Závorka – Redlihs, Kvapil, Šmach, Kubka, Deyl, Tomeček J., Rohan M., Koblasa – Štals, Balán, Duda – Vachovec, Hruška R, Hruška D. – Pšurný, Heizer, Tomeček V. – Rohan T., Kverka, Vaněk.
Medveščak: Dekanich (41. Tomljenovic) – Morrisonn, Carle, Popovic, Hutchinson, Martinovic, Flood, Katic – Perkovich, Murray, Glumac – Thomas, St. Pierre, Segal – Hedden, Anderson, Trotter – Bjorkstrand, Rodman, Kostovic.

                                                                                                                                                                                                             Jakub Holubec