Západočeši s podobiznou indiána na prsou se o víkendu představili na turnaji v Drážďanech. Celkem si připsali dvě vítězství a jednu porážku od nejsilnějšího týmu z Mnichova.

„Měli teď hodně nabitý program. Nicméně Plzni se v současnosti daří. Až na zápas s Mnichovem poráží každého soupeře,“ přiznal na úvod trenér Baďouček.

Jenomže Plzeňané budou hrát páté utkání v šesti dnech. Na turnaji hráli třikrát a minulý týden ve čtvrtek v Tipsport cupu hostili Litvínov. „I když by na ně mohla dolehnout nějaká únava, tak si stejně myslím, že to bude hodně bojovné utkání,“ pokračuje asistent Václav Baďouček.

Karlovy Vary stále ladí sestavu. Mimo hru tentokrát zůstane Jesse Saarinen a také obránce Roman Prošek. „Stále hledáme to optimální složení a stále testujeme nové hráče. Oba Rusové odehráli jedno utkání, a to ještě po jednom tréninku,“ vysvětluje.

V současnosti trenéři trochu změnili přípravu. „Už se tolik nenabírá fyzička, jako tomu bylo. Teď se více soustředíme na samotné sehrávání a taky na přesilové hry,“ poznamenal Baďouček.

V minulém týdnu Energie zúžila hráčský kádr. „Po turnaji v Ufě uvolníme ještě dva hráče na hostování do Kadaně. To ovšem neznamená, že kluci, co jsou teď v Chomutově, se nemůžou vrátit. Vše je ještě stále otevřené,“ uzavírá asistent trenéra.