Hned několik změn v sestavě musel udělat trenér Antonín Stavjaňa před dnešním utkáním s Kladnem, které začíná v KV Areně v 18 hodin.

Extraligový kádr HC Energie v posledních týdnech sužuje nepříjemná marodka. V dalším programu se musí trenéři obejít i bez Lukáše Pecha. „Lukáše trápí natažený přitahovač na stehně, léčit se bude přibližně 14 dní,“ informuje Miroslav Vaněk. Ze sobotního utkání s Ufou odstoupil také čerstvě uzdravený bek David Nosek. Délku léčení pohmožděného ramene zatím není možné určit, lékaři musí počkat, až opadne otok na zraněném místě.

Trenéři nemohou počítat ani s Petrem Přindišem, který má podezření na zánět slepého střeva. K týmu by se už opět měl připojit kanonýr David Hruška, kterého v posledních dnech nepustil do hry zraněný kotník. V pořádku by měl být také Jakub Čutta. Urostlého obránce poslala na pár dní do peřin horečka. Další velkou smůlu si v karlovarském dresu prožil útočník Milan Procházka. Po nešetrném zákroku jednoho z libereckých hráčů je zkušený bojovník na pět týdnů mimo hru.

Jaké mají tedy trenéři řešení této nepříjemné situace? Odpověď je snadná. „Povolali jsme hráče z Chomutova. Poslední trénink s námi byli na ledě Kuběna a Zucker. V obraně bude hrát Ján Mucha,“ vysvětlil trenér Stavjaňa.

Kladno je velice nepříjemný tým, plný zkušených hráčů. Ať už je to Patera, Bělohlav nebo Vítězslav Bílek, který působil i v Karlových Varech. Všichni tito hráči jsou schopni vzít na sebe zodpovědnost a rozhodnout utkání. „Pokud se na ně podíváte, tak se snaží hrát technicky. Sílu mají v přesilových hrách. Na druhou stranu to jsou i bojovníci. Perou se o každý puk a nikomu nedají nic zadarmo,“ pokračuje karlovarský lodivod.

Do přátelského utkání se Salavatem Julajev Ufa zasáhla i trojice juniorů. Jmenovitě Hudák, Kverka mladší a Vachovec. Dostanou tito borci příležitost i v extralize? „Rozhodli jsme se dát všem těmto klukům možnost, když to jenom trochu půjde. Do dnešního zápasu je zatím nominován Michal Vachovec, ale nebojím se říci, že si v extralize zahrají všichni, až na to bude vhodná doba,“ přidal trenér prvního mužstva.