V neděli se totiž v lázeňské metropoli představil Litvínova a odvezl si tři body za vítězství 3:2. V šatně energetiků tak začíná být horko. „Každý z nás si to sám musí srovnat v hlavě. Děláme obrovské chyby,“ posteskl si brankář Lukáš Mensator, který se po zranění kolene znovu postavil mezi tři tyče.

Stejného názoru je i trenér Mikuláš Antonik. „Vedli jsme 2:0 a měli jsme spoustu příležitostí. Kdybychom dali třetí branku, zápas by vypadal úplně jinak. Když soupeř srovnal, byla to z naší strany obrovská křeč. Dělali jsme chyby a bohužel jsme zápas prohráli. Nevím co k tomu víc dodat,“ přidal karlovarský asistent, který ještě několik desítek minut po zápase nevěřil, že jeho svěřenci dokázali prohrát.

„I když si říkáme, že bychom chtěli hrát s nulou, tak nám to nevychází. Uděláme několik chyb a soupeř je potrestá. To se stává. Horší je, že máme mraky šancí a nedokážeme je proměnit,“ doplnil Tomáš Brňák.

Nabízí se nějaké vysvětlení celé situace v mužstvu Energie? Tomáš Brňák s odpovědí váhal. „Nevím jestli je to nějaká smůla a nebo štěstí. Jsem si jistý, že se to jednou zlomí a bude nám to tam padat, jako soupeřům. Jinak nevím co s tím dělat,“ pokračoval Brňák.

Neuspokojivé výsledky v extralize vedli už k odvolání dvou trenérů. V Brně se rozloučili s Kýhosem a v Litvínově podal Jaroslav Hübl starší rezignaci. „U nás zatím žádné zemětřesení není, ale na druhou stranu klid také není. I když nikdo nic neříká, tak všichni víme co se děje,“ vysvětlil Mensator.

V úterý se Energie představí na ledě čtvrtého mužstva tabulky a to v Českých Budějovicích. „Musíme to tam nějak doklepat. Potřebujeme body jako sůl. Naším cílem je přivést si všechny tři a to je minimum,“ řekl Brňák k vyhlídkám na úterní utkání.

Svěřenci Josefa Palečka se budou snažit vyvarovat individuálních chyb. „Zabezpečená obrana. Ta nám prostě bude muset fungovat. Když nevyhrajeme, tak to s námi bude už hodně špatné,“ dodal Brňák.

Utkání začíná v Budvar Aréně v Českých Budějovicích v 17.30 hodin. Trenéři se budou muset obejít bez Jakuba Čutty, který má natažený sval a Františka Skladaného, který má výron v kotníku.