Dvanáct inkasovaných branek není tou nejlepší vizitkou. To potvrdil i Lukáš Pech už po prvním zápase s Kanadou. „Inkasovali jsme šest branek a to je opravdu hodně. Na druhou stranu to bylo i tím, jak se utkání s Kanadou vyvíjelo. Hrálo se nahoru dolů,“ přiznal.

Nejlépe se na turnaji zatím prezentuje Jaroslav Kristek. Centr druhé karlovarské řady má na svém účtě tři přesné zásahy. Dvakrát se trefil proti Kanadě a jednou pak skóroval v utkání s Davosem.

Proti Kanadě nastoupil do druhého utkání v barvách Energie Dmitryj Zjuzin a i ve druhém utkání se zapsal do listiny střelců. Před vánočními svátky vyrovnal v zápase na Spartě, v utkání proti týmu s javorovým listem na prsou také vyrovnával. Tentokrát na 4:4 ve druhé části hry. „Dvanáct branek v základní hrací době se jen tak nevidí. Podle mého byl tento duel zápasem turnaje,“ poznamenal po zápase útočník Energie Jan Košťál.

Kanada - Energie 7:6sn

Třetiny: 1:1, 3:4, 2:1 - 0:0. Branky a nahrávky: 19. Siklenka (Robitaille, McLean), 28. Heins (Devereaux, Rivers), 36. Roche (McLean, Vigier), 38. McLean, 41. Bell, 50. Daigle (Vigier, Roche), rozhodující sam. nájezd Aubin - 17. Dobroň (Melenovský), 26. Kristek, 37. Kristek (Tribuncovs, Mensator), 39. Zjuzin (Kutlák, Mucha), 40. Pech, 53. Košťál (Kuběna, Kumstát). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 6746 (vyprodáno).
Energie: Mensator – Němec, Kutlák, Dobroň, Čutta, Tribuncovs, Mucha, Parýzek – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Pálffy, Pech, Pletka – Zjuzin, Kristek, Melenovský – Zucker, Kuběna, Dej.

Druhé utkání na turnaji Západočechům vůbec nevyšlo. Proti domácímu Davosu se sice dostali do vedení 1:0 zásluhou pohotové dorážky Václava Skuhravého, ale pak už tahali za kratší konec. Davos působil na ledě důrazněji a dokázal si vytvořit řadu příležitostí. Za Lukášem Sáblíkem, který odchytal toto utkání, několikrát zazvonila tyč a nejednou si vybral pořádnou porci štěstí. Když už byl překonán, tak domácí borci nedokázali trefit odkrytou branku.

Pod výsledek se nejvíce podepsal slovenský útočník Juraj Kolník ve službách Davosu. V každé třetině se dokázal jedenkrát prosadit a zaznamenal hattrick.

Davos – Energie 5:3

Třetiny: 1:1, 2:1, 2:1. Branky a nahrávky: 20. Kolník (Naumenko, Guggisberg), 28. Kolník (R. von Arx), 29. M. Wieser (D. Wieser, Rizzi), 47. Duca (Tatíček), 58. Kolník (R. von Arx, Guggisberg) – 9. Skuhravý (Košťál), 40. Kumstát (Němec), 52. Kristek (Melenovský). Rozhodčí: Reiber, Stalder – Arm, Müller. Vyloučení: 5:5, navíc Prošek (K. Vary) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6746 (vyprodáno).
Energie: Sáblík – Němec, Loginov, Dobroň, Čutta, Parýzek, Kutlák, Prošek, Mucha – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Pálffy, Pech, Hluchý – Zjuzin, Kristek, Melenovský – Zucker, Kuběna, Zaťovič.

Hned v pondělí sehrají energetici další utkání. Od 15 hodin se střetnou s německým týmem Adler Manheim.