První branku utkání viděli diváci (téměř tři tisícovky) v KV Aréně už v desáté minutě, kdy se důrazným způsobem prosadil Lukáš Nahodil. Na konci první třetiny zvýšil na rozdíl dvou branek hostující Jakub Navrátil, jehož teč po nahození Karla Pláška skončila za zády gólmana Energetiků Štěpána Lukeše.

Hokejisté Baníku Sokolov (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) porazili Zlín (modří) 4:3 po samostatných nájezdech.
Bravo! Baník zdolal Zlín po nájezdech a dostal se před Berany na desátou příčku

Šestadvacetiletý gólman už do druhé třetiny nenastoupil, v brankovišti Karlových Varů jej nahradil Vladislav Habal. Ten inkasoval v čase 36:52, kdy ho v přesilové hře čtyř proti třem překonal Jan Knotek. Ještě předtím mohl korigovat stav zápasu Tomáš Rachůnek, ale Moru od úhony zachránila branková konstrukce, konkrétně dobře postavená tyč Lukášovy svatyně.

TIPSPORT extraliga, 29. kolo: HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary (na snímku hokejisté v tmavých dresech) 4:2.HC Energie Karlovy Vary (na archivním snímku hráč v černém dresu).Zdroj: Petr Rubal

Velkou příležitost ke skórování měl ve 45. minutě karlovarský Jan Hladonik, ale do střely se mu na poslední chvíli položil obětavý Jan Strapáč. Svěřencům trenéra Davida Bruka nešla upřít snaha, ale velkým problémem byl olomoucký gólman Jan Lukáš, jenž zneškodnil všech šestatřicet pokusů domácích hráčů. Hanáci byli naopak velice produktivní. Z pouhých deseti střel gólově udeřili třikrát a odvezli si z posledního předvánočního kola domů všechny body.

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 0:3

Třetiny: 0:2, 0:1, 0:0. Branky a nahrávky: 10. Nahodil (Orsava, Mareš), 20. Navrátil (Plášek ml., Mareš), 37. Knotek (Nahodil, Ondrušek). Rozhodčí: Horák, Šindel – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 7:7. Využití přesilových her: 0:1. Góly v oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:10. Střely mimo branku: 9:3. Zblokované střely: 15:8. Střely celkem: 60:21. Vyhraná vhazování: 39:22. Bodyčeky: 3:4. Diváci: 2803. Nejlepší hráči: Tomáš Redlich - Lukáš Nahodil.

Sestava HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (21. Habal) – Huttula, Pulpán, Bartejs, Stříteský, Rulík, Havlín, Rohan, Koblasa, Černoch, O. Beránek, Rachůnek, Hladonik, Koffer, Juusola, Gríger, Kofroň, Redlich, Jiskra, Kružík. Trenér: David Bruk. Sestava HC Olomouc: Lukáš (Frgál) – Ondrušek, Galvas, Mareš, Rutar, Švrček, Řezníček, J. Káňa, Knotek, Bambula, Klimek, Nahodil, Orsava, Plášek ml., Kusko, Navrátil. Kunc, Strapáč, Olesz, Anděl. Trenér: Jan Tomajko.

2. liga, skupina Západ (27. kolo): HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Cheb (na snímku hokejisté v modrých dresech) 6:1.