Madeta Motor České Budějovice dnes zavítá do KV Arény. „Posílili kádr, došlo tam k hodně změnám. Hrají velmi bruslivý a fyzický hokej, na to se budeme muset určitě připravit,“ říká před utkáním karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Jihočeši jsou v tabulce Tipsport extraligy stále na poslední příčce, deset bodů za třináctým Zlínem. „Jejich výkony ale neodpovídají úplně jejich postavení, čeká nás určitě těžký soupeř,“ upozorňuje asistent na střídačce Energie. „Budeme se muset stoprocentně připravit,“ dodává.

Karlovy Vary narazily na České Budějovice zatím třikrát a vždy braly všechny tři body. Je tady ale jedno varování. „Všechna utkání, co jsme s nimi odehráli, byla po celou dobu velmi vyrovnaná,“ poukazuje Tomáš Mariška. Pravda. A všechny vzájemné duely skončily nakonec jednogólovou výhrou Energie. V Českých Budějovicích 5:4 a 4:3, doma potom 3:2.

Svěřenci Martina Pešouta se vrací na svůj led po pěti zápasech venku, kde ale brali pouze tři body za výhru v Mladé Boleslavi. „Věřím, že se o výhru porveme a že dobrým týmovým výkonem dokážeme zase nějaké body získat,“ přeje si Mariška.

V sestavě Energie se opět objeví Jakub Flek a také Petr Šenkeřík. Chybět bude stále Tomáš Rachůnek.