Hokejisté karlovarské Energie se v dohrávce 28. kola Tipsport extraligy představili na ledě pražské Slavie a pod novým trenérem Vladimírem Kýhosem hned bodovali. Pražskou O2 arénu vyrabovali poměrem 4:2.

Karlovaráci se do soupeře zakousli a už v 5. minutě otevřel skóre Lukáš Pech. „Měli jsme v úvodu vstřelit více branek. Rozhodně jsme na to příležitosti měli,“ přiznalo po utkání hned několik samotných hráčů ze západočeské metropole.

Druhá třetina byla o něco slabší z pohledu Energie. „Domácí začali být aktivnější, ale my jsme se jim rychle dokázali vyrovnat,“ přidal se asistent Pešout.
Vladimír Kýhos vedl mužstvo před zápasem dvakrát. Převzal tým totiž 1. ledna a třetího se už hrálo se Slavií. „Nový kouč nám k tomu něco řekl, my jsme to pak na ledě plnili a dokázali uspět,“ hlásí Petr Kumstát. Tři body z vysočanské O2 Areny jsou v současné chvíli pro Karlovy Vary nesmírně důležité. Díky nim se posunuly na třinácté místo. „Věděli jsme, že je to důležitý zápas. Jsme rádi, že se nám to povedlo,“ oddechl si.

Aktivní hra na celé ledové ploše slavila úspěch. „Byli jsme aktivnější, lépe bruslili, bránili i napadali. Vítězství jsme chtěli daleko více než Slavia a proto jsme ho získali,“ pokračoval Petr Kumstát.

Celkem dva kanadské body si Petr Kumstát v utkání připsal na své konto. Jedenkrát nahrával na vítěznou trefu Jana Košťála a v power play pak pečetil výsledek na konečných 4:2. „Nepovažuji se za velkého střelce, spíš mě mrzí nějaké spálené šance. Naposledy to bylo na Spartě, kdybych dal gól, mohli jsme vyrovnat. To samé v Brně, kde jsem měl asi tři šance,“ dodal na závěr.

Ohlasy trenérů po utkání Slavia – Energie

Jiří Čelanský (Slavia): „Z našeho pohledu to bylo nevydařené utkání. Bohužel, neplníme si věci, které si řekneme v kabině. Je trošku nepochopitelné a neomluvitelné, že takový výkon předvedeme v téhle fázi sezony, kdy hrajeme každý zápas o bytí a nebytí. Nemám pro to vysvětlení.“

Martin Pešout (K. Vary): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, prvních deset minut jsme hráli výborně a vytěžili jsme z toho gól. Nakonec bohužel jen jeden, i když šancí jsme měli více. Domácím se poté podařilo vyrovnat. Ve druhé třetině měla malinko navrch Slavia, ale postupem času jsme hru vyrovnali. Ve třetí části z mého pohledu rozhodlo to, že jsme měli větší vůli po vítězství, šli jsme za tím hlava nehlava a gól nám tam padnul. Pak jsme se uklidnili. A nebýt zbytečného vyloučení v závěru, tak jsme to v klidu dohráli.“ ⋌(čtk)