Střela, dorážka a gól v brněnské brance. Situace, která se včera v Rondu odehrávala znovu a znovu. Brněnští hokejisté i potřetí v sezoně potvrdili, že se jim na Karlovy Vary absolutně nedaří. Energetikům podlehli v 31. extraligovém kole 2:4. A spílat můžou především na svůj nedůraz před oběma brankami.

Zatímco Vary využívaly brněnská zaváhání a před brankovištěm si dělali, co chtěli, Brňané byli v útoku bezradní. Za stavu 2:4 nevyužili osmdesátivteřinovou přesilovku pět na tři, ve třetí třetině se jejich útočná nemohoucnost ještě prohloubila. Huml a po něm Dopita prováhali stoprocentní tutovky, kdy na ně zívala úplně odkrytá branka.

Začátek zápasu přitom nenasvědčoval nepovedenému brněnskému večeru. V 10. minutě Erat přihrávkou z rohu pěkně nabil Dopitovi a ten propálil Mensatora. Jenže hned vzápětí modrobílí poprvé doplatili na nepozornost v obraně. Brněnským zadákům se zamotal puk pod bruslemi a Melenovský Hovimu bleskovou střelou nedal šanci.

Na gólovou Zaťovičovu dorážkou odpověděl ještě pěknou individuální akcí Kvapil, ale pak už domácí jen kupili chyby.Ve 29. minutě obránci u mantinelu za brankou nezachytili kotouč, který se šťastně odrazil ke Kumstátovi a ten nadvakrát propálil Hoviho.

A modrobílí se z chyby nepoučili. O tři minuty později opět vyklidili prostor před vlastní brankou a Košťál po Muchově střele pohodlně vyrazil do branky. Vzápětí mohli domácí korigovat výsledek. Mojžíš krásně našel Brabence, který se z levé strany řítil na Mensatora, ale trefil ho jen do ramena. V závěru třetiny Brňanům svitla naděje v podobě 81vteřinové dvojnásobné přesilovky. Jenže v ní jen podtrhli dnešní špatný výkon. Nevymysleli žádnou kloudnou akci a Mensatora prověřil jen zdálky Bičánek.

Zmar Komety pokračoval i ve třetí třetině. Nejdřív si před úplně odkrytou brankou nedokázal poradit Huml a ve 44. minutě zazdil stoprocentní tutovku. Menstator spadl za brankou, puk se odrazil k brněnskému kapitánovi, ale jeho ráně do odkryté klece totálně chyběla přesnost.

Západočeši si pohodově dobruslili pro třetí výhru ve třetím letošním zápase. Kometa je v posledních zápasech bez zraněných hráčů v útlumu a vítá reprezentační pau­zu.

HC Kometa Brno – HC Energie Karlovy Vary 2:4

Muž zápasu: Kumstát

Třetiny: 1:1, 1:3, 0:0

Branky a nahrávky: 10. Dopita (Erat, Hubáček), 24. Kvapil – 11. Melenovský (Sloboda), 24. Zaťovič (Pech, Dobroň), 29. Kumstát, 32. Košťál (Mucha). Rozhodčí: Hradil, Šindler – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno)

Kometa Brno: Hovi – Houdek, Stehlík, Bičánek, Zubíček, Mojžíš, Malec, Šenkeřík – Erat, Dopita, Hubáček – Veselý, R. Hruška, Kvapil – Jakub Svoboda, Huml, Brabenec – Kucharczyk, Jaroslav Svoboda, Švaňhal. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.

Karlovy Vary: Mensator – Čutta, Mucha, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, Kokko, Rohan, Přindiš – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Cyganov, Pech, Zaťovič – Skladaný, Melenovský, Milan Procházka – Sailer, Klíma, Dej. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.