Ve 46. kole hokejové Tipsport extraligy změřila v KV Areně karlovarská Energie síly se Slavií Praha. Nakonec se z vítězství radovali domácí a to poměrem 3:2 po samostatných nájezdech.

První třetina přinesla jedinou branku a to z hole Tomáše Pospíšila, který se v 19. minutě dokázal uvolnit a po křížné přihrávce od Sklenáře uklidil kotouč do odkryté Mensatorovi branky.

Ve druhé třetině Energie zabrala a soupeře přehrávala. nejednou se stalo, že gól doslova vysel ve vzduchu. Jenomže Pech, Kumstát, ale i například Skladaný vyhořeli na výborně chytajícím Miroslavovi Kopřivovi v brance Slavie.

Ve třetí třetině pokarčovali domácí v náporu. Navíc hosté faulovali a tak si Energie zahrála dvě přesilovky pět na tři. Jenomže gól padl až v 52. minutě a to při hře pět na čtyři. Petr Sailer dorazil akci Pecha a Noska.

Tento gól trochu domácí uspal a Slávia trestala. V 58. minutě dorazil kotouč do prázdně branky Tomáš Svoboda.

Tak jak góly nepadaly během zápasu, tak se v posledních deseti minutách s nimi roztrhl pytel. V 59. minutě se prosadil David Nosek a opět vyrovnal. Tentokrát na 2:2.

Do konce třetí třetiny už diváci branku neviděli a tak sěe muselo prodlužovat. Jak Energie, tak Slavia, měla po jedné vážnější šanci, ale nikdo se už prosadit nedokázal. rozhodnout tak musely samostatné nájezdy.

V domácích barvách se prosadili Skuhravý s Noskem. U hostí nikdo a tak Energie vyhrála 3:2 po nájezdech,

HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha 2:3 sn (0:1, 0:0, 2:1)

Branky: 52. Sailer (Pech, Nosek), 59. Nosek (Skuhravý, Kumstát), nájezd Skuhravý – 19. Pospíšil (Sklenář), 58. Svoboda (Vašíček, Roth). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:9 + Kopřiva 10. min. Využití: 1:0. Diváci: 4025

Karlovy Vary: Mensator – Čutta, Nosek, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Prošek, Přindiš – Košťál, Skuhravý, Kumstát – Sailer, Pech, Zaťovič – Skladaný, T. Klíma, Dej – Vachovec, Zucker, T. Rohan. Trenéři: Baďouček, Pešout, Kněžický.

Slavia: Kopřiva – Vašíček, Roth, Kuboš, Krejčík, Žižka, Kolařík – Vondrka, Třetina, Krenželok – Jaškin, Tomica, Svoboda – Doležal, Jelínek, Micka – Poletín, Sklenář, Pospíšil. Trenéři: Růžička, Čelanský.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Zápas vypadal přesně tak, jak jsme předpokládali. Slavia výborně bránila, my jsme se těžko dostávali do gólových příležitostí a když jsme si je už vypracovali, 50 minut jsme naráželi na výborného Kopřivu. Po druhé třetině jsme hráčům říkali, že zápas ještě není u konce a že musí věřit, že ten gól dají. Myslím si, že tři minuty před koncem už nám nikdo nevěřil a jsem moc rád, že se mužstvo nesložilo jako v některých předešlých utkáních, došlo si pro remízu a podle mě i zasloužený druhý bod.

Jiří Čelanský (HC Slavia Praha): Hrou, kterou jsme dnes předváděli, bychom se chtěli prezentovat na hřištích soupeřů. Hrát dobře v obranném pásmu, nepouštět soupeře do předbrankového prostoru a vyrážet do rychlých protiútoků. Dnes nám zlomilo vaz časté vylučování. Naštěstí jsme téměř všechny přesilovky ustáli. Výsledek ale nemohu považovat za nic jiného než ztrátu dvou bodů. Závěr nám nevyšel. Pokud navíc dostanete gól necelé dvě minuty před koncem a musí jej ještě potvrdit video, tak se vždy cítíte trochu poškození.