„Do zápasu jsme vstoupili dobře, vytvářeli jsme si šance i tlak, ale nedařilo se nám jich využít,“ litoval karlovarský asistent Tomáš Mariška. Po první třetině tak byl stav nerozhodný 0:0.

Ve druhé části potom hosté utekli o dva góly, když se ve 34. minutě prosadil při vlastním oslabení Claireaux a ve 38. minutě přidal druhý gól Novotný. Stejně jako v první dvacetiminutovce, i v té druhé rozhodčí sáhl po videu, ale domácí gól neuznal. „Nenapadlo nás, že proti nám bude stát tolik nepříznivých a asi i rozhodujících momentů. Dvakrát nám nepřálo video, nevyužili jsme dlouhé početní výhody pěti proti třem,“ líčí Mariška.

Energii se ale ve třetí třetině podařilo dvoubrankové manko dorovnat. „Je ke cti našim hráčům, že ten zápas nezabalili,“ vysekl poklonu karlovarský asistent.

Ze slavnostního podpisu hotové nominační dokumentace měst, která v rámci takzvané sériové nominace usilují o zápis na seznam světového dědictví UNESCO,
„Je zázrak, že Krušnohoří se dostalo do UNESCO,“ říká přírodovědec Michal Urban

Ve 42. minutě snížil Mikúš a v 57. při přesilové hře dorovnal skóre Šenkeřík – 2:2.

V prodloužení energetici přestáli početní výhodu Zlína, a utkání tak dospělo k samostatným nájezdům. Tady bylo hotovo na začátku páté série. Na karlovarské straně se dokázal prosadit Koblasa a Gríger, v domácím brankovišti potom Filip Novotný lapil čtyři z pěti pokusů Zlína. „My jsme čekali, že nás bude po pauze čekat těžký zápas, ale nepředpokládali jsme jej zase až tak těžký a složitý. Přes všechny nepříznivé momenty jsme si řekli, že ho získáme zpět, a dokázali ještě získat dva body, které jsou pro nás nakonec při pohledu na vývoj cenné,“ zhodnotil duel Tomáš Mariška.

V pátek se karlovarská družina představí v Pardubicích. Doma bude hrát Energie před Vánoci ještě v neděli, kdy do lázní dorazí Rytíři z Kladna, úvodní buly je na programu v 15.30.