Pět kol chybí sehrát do konce základní části hokejové Tipsport extraligy. Vrcholí boje o play-off, případně o co nejlepší pozice pro vyřazovací boje.

Karlovarská Energie se po úterní porážce v Brně propadla na 9. příčku, právě za brněnskou Kometu.

Teď čeká karlovarskou družinu znovu domácí zápas a nevyzpytatelný soupeř z Valašska. „Všechny zápasy se Zlínem, které jsme letos odehráli, byly velmi vyrovnané a velmi těžké,“ připomíná asistent na střídačce Energie Tomáš Mariška. V lednu Západočeši sice na svém ledě postupně lámali odpor Beranů a připsali si tři body po výhře 5:1, ale dva zápasy ve Zlíně se rozhodovaly až v samotném závěru. Ten první přetočil na stranu Energie až v poslední minutě Libor Zábranský, ten druhý se potom podařilo „rozseknout“ až v závěrečné minutě nastavení, kdy se z nařízeného trestného střílení prosadil Jakub Flek.

Pořádná bitva se dá čekat i dnes od 17.30 mezi mantinely KV Arény, přestože hosté jsou na předposlední příčce extraligy vůči play- -off hokejovým slangem řečeno tak trochu v postavení mimo hru. „Zlín hraje výborně defenzivně a předvádí fyzický hokej. Takže i když teď ztratili šanci na vyřazovací boje, tak to bude velmi nepříjemný a silný soupeř. Jejich poslední výkony a výsledky byly velmi kvalitní a žádný tým v téhle fázi soutěže nevypustí žádný zápas,“ upozorňuje na soupeře karlovarský asistent.

Zlín sice poslední tři zápasy prohrál, ale kromě výpadku v Brně sehrál vyrovnané partie s Třincem i Českými Budějovicemi, navíc předtím si doma poradil s Mladou Boleslaví. „Musíme se na to výborně připravit a navázat na dobré pasáže z venkovních zápasů. Já věřím, že přidáme nějaké body do tabulky,“ je přesvědčen Tomáš Mariška.