První oznámenou posilou byl Jan Bernovský, jenž v loňské sezoně hrál střídavě za Porubu a Vítkovice. Ve čtyřiadvaceti extraligových zápasech si připsal čtyři kanadské body. Druhou útočnou posilou Energie se stal Ondřej Procházka. Sparťanský odchovanec působil v Litoměřicích, kde sbíral téměř bod na zápas.

Klíčovým útočníkem by měla být finská posila, Ikka Kangasniemi byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem finského play-off a v následujících ročníku si odbude premiéru na české hokejově scéně. Letní přípravu absolvuje ve Finsku a k týmu se připojí v průběhu července.

Kynžvart udolal Zlín 27:26. Ilustrační foto.
Kynžvart tvrdě narazil v Porubě, ve Zlíně rozsekla drama Dresslerová

Post gólmana pak obsadil Dominik Frodl, který zamířil na západ Čech po dvouletém působení v Pardubicích „Jsou zde noví, velice ambiciózní, majitelé. Nebudeme tu asi vyhlašovat hesla, že jdeme hrát o titul. Ale myslím si, že to rok co rok budeme chtít posouvat a zvedat. A rozhodně není tajemstvím, že čtvrtfinále bude v příští sezoně náš cíl,“ ví nový brankář Energie. Oblíbenec fanoušků bude nastupovat se 44 na zádech.

„Moje číslo je 34, ale to tady mít nemůžu kvůli Vencovi (Václavu Skuhravému). Už loni v Pardubicích bylo zabrané, tak jsem ta čísla prohodil. Ale ta 43 se mi úplně nelíbila. Naopak 44 mi přijde fajn. Navíc jsem velký fanoušek Lewise Hamiltona, který to číslo má. Tak jsem prostě řekl, nový klub, nová kapitola, tak dáme nové číslo,“ uvedl Frodl pro klubový web. Pátou posilu Energie oznámí v průběhu července vzhledem k trvající smlouvě hráče.