Energie vydřela v Praze jeden bodík

Praha - Branky Lukáše Pecha a Davida Zuckera dělilo patnáct vteřin. I když Západočeši na Spartě dvakrát vedli, tak to nestačilo.

25.9.2009

Ze zápasu 8. kola hokejové extraligy Sparta Praha - Energie Karlovy Vary (v zeleném).Foto: Daniel Vrabec

Každý bod se počítá. Jeden si z holešovické Tesla Arény přivezli v 8. kole extraligy hokejisté karlovarské Energie, když prohráli se Spartou 4:3 v prodloužení.

Sparta o úvodní tlak přišla, protože se hned ve druhé minutě nechal vyloučit Vykoukal. V této přesilovce se energetici ještě neprosadili, ale v 6. minutě už ano.

Nejprve Lukáš Pech uklidil puk do Cháberovy branky po Kumstátově přihrávce. Než se hráči s velikým S na hrudi stačili rozkoukat, tak už prohrávali o dvě branky. Patnáct vteřin po Pechovi se do listiny střelců zapsal David Zucker, když dorazil střelu Martina Parýzka.

V 9. minutě při hře čtyři na čtyři nalákal Kratěna na sebe dva Karlovaráky a předložil kotouč Vykoukalovi. Ten posunul na Petra Tona, který ranou pod horní tyč nedal Sáblíkovi šanci. Po zbytek třetiny Sparta útočila a Energie hrozila z brejků.

Holešovickému týmu se povedl vstup do druhého dějství. Michal Broš v čase 21:04 potrestal vyloučení Václava Skuhravého.

Půl minutky na to si Pražané opět zahráli přesilovku. Tentokrát při vyloučení Němce, ale z tohoto mráčku nezapršelo. V polovině utkání si našlápl Petr Kumstát, prohnal se okolo obránců, kteří v té době připomínali antické sloupy, ale jeho blafák skončil na Cháberově betonu.

Do šaten šla Energie opět ve vedení. Postaral se o to Václav Pletka, který z hranice kruhu vypálil pod lapačku Jana Chábery a ten se musel hodně červenat.

Nástup se svěřencům Pavla Hynka a Františka Výborného povedl i ve třetí třetině. Při vyloučení Jana Košťála, přesilovka byla rozdělena přestávkou, se k odraženému kotouči dostal Jaroslav Hlinka a Sparta vyrovnala.

Na začátku 48. minuty byl vyloučen Michal Dobroň za naražení zezadu a Pražané dostali možnost hrát v početní výhodě dlouhých pět minut. Svěřenci Josefa Palečka se ale výborně bránili a k vážnějšímu ohrožení Sáblíkovy klece nedošlo.

Šedesát minut o vítězi utkání nerozhodlo a na řadu tak muselo přijít prosloužení. Do jeho konce chybělo jedenáct vteřin, když se obraně Energie utrhl Tomáš Netík a kličkou na vyrážečku vystřelil domácím bonusový bod navíc.

Energie tak získala další extraligový bod. V dalším utkání přivítá od 17.30 hod. na svém ledě litvínovskou Benzinu.

Sparta – Karlovy Vary 4:3 po prodl.

Třetiny: 1:2, 1:1, 1:0 – 1:0. Muž zápasu: Hlinka. Branky a asistence: 9. Ton (Vykoukal, Kratěna), 22. Broš (Netík, Hlinka), 41. Hlinka (Kratěna), 65. Netík (Hlinka) – 6. Pech (Kumstát), 6. Zucker (Parýzek), 39. Pletka (Kumstát, Němec). Rozhodčí: Hodek, Šír – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:7, navíc Dobroň 5 + do konce. Využití: 1:0. Diváci: 5 733.
Sparta: Chábera – Hudec, Černošek, Mrázek, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Vojta, Macholda – Ručinský, Výborný, Látal – Kratěna, Broš, Ton – Hromas, Hlinka, Netík – Podlešák, Koreis, Kafka. Trenér: Hynek.
Karlovy Vary: Sáblík – Mucha, Čutta, Dobroň, Hájek, Němec, Brňák, Parýzek – Dej, Skuhravý, Košťál – Melenovský, Kristek, Skladaný – Kumstát, Pech, Pletka – Zucker, Hluchý, Zaťovič – Haščák. Trenér: Paleček.

25.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
Vybrané lokality
10

Doplatek na bydlení v Sokolově končí. Žadatelé půjdou do jiných měst

Surově zbil jiného návštěvníka baru, navíc to nebylo poprvé

Žil u nás bez povolení, policie ho odvezla na záchytku pro cizince

Karlovy Vary - Policisté uskutečnili další pobytové kontroly a ulovili na Chebsku Vietnamce, který tu neměl co dělat.

Koupili si triko a mají strom na Šumavě

Šumava – Dva bratři, Richard a Filip Brožovi ze Železné Rudy, milují Šumavu natolik, že ji chtějí dělat ještě krásnější. Díky nim má nyní 350 lidí z celé republiky na Šumavě svůj strom.

Ostrý zloděj vyhrožoval ostraze

Karlovy Vary - Muž chtěl odejít bez zaplacení, ale zastavila ho pracovnice ostrahy. Začal jí vulgárně nadávat.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.