Utkání se hned od počátku odvíjelo ve zběsilém tempu a bojovalo se především ve středním pásmu. Jako první vážněji zahrozili domácí. Ve třetí minutě si v přesilové hře vytvářeli spoustu výborných šancí, ale ani střílené ze všemožných pozic na Pince nestačilo. Energetikům se však v pásmu Tygrů zalíbilo a i přes plný počet hráčů na ledě byla jejich mírná převaha v útoku znatelná. Šanci na reparát nevyužité přesilovky dostali domácí ve 12. minutě, ale i napodruhé zanechali energetici početní výhodu bez využití. V 15. minutě zahrozil za Liberec Kudrna, ale jeho dělovka z otočky nalezla útočiště v lapačce Sáblíka. O minutu později si přesilovku zahráli i hosté, ale ani jim se skórovat nepodařilo. Půl minuty před koncem zkusil štěstí Nosek od modré, ale jeho projektil našel úkryt pouze v náruči připraveného Pince.

Ve druhé třetině se hned od počátku nastěhovali domácí před Pince a jejich aktivita byla odměněna vedoucí trefou. Postaral se o ní Jesse Saarinen ve 23. minutě, když nenápadnou tečí nasměroval puk mezi betony libereckého gólmana. Ve 27. minutě uháněl v brejku na Sáblíka Klimenta, ale jeho rána z mezikruží našla útočiště ve výstroji karlovarského brankáře. Těžké časy pro Energii nastaly ve 28. minutě. Liberec hrál přesilovku a Sáblík musel předvést řadu výtečných zákroků, aby udržel čisté konto. Neprůstřelnost Sáblíka prolomil až ve 33. minutě Zdeněk Ondřej. Po kuriózní situaci překonal brankáře žabičkou. V závěru třetiny měli optickou převahu na ledě domácí, alezapomínali na zadní vrátka. V čase 19:38 krásným únikem se zakončením mezi betony Sáblíka poslal hosty poprvé do vedení Jaroslav Kudrna.

Do poslední třetiny vstoupili domácí aktivně hlavně díky přesilové hře, ale i přes pár dobrých střel se vyrovnání nekonalo. Ve 47. minutě naopak hráli početní výhodu Liberečtí. Energetici se dlouho drželi, ale pár vteřin před koncem přeci jen Liberec svůj náskok navýšil. Ve 49. minutě potřetí propálil Sáblíka Miloslav Hořava. Aktivita domácích přišla až s další přesilovkou. Ve velké šanci byl Skuhravý, když se dostal k vyraženému kotouči, ale byl tísněn hned dvěma obránci, a tak zahrál pouze do boční sítě brankové konstrukce. V 57. minutě byl blízko skórování Kudrna, ale pohotový beton Sáblíka zachytil jeho přízemní dorážku. Na druhé straně se pak proti dělovce Gřegořka blýskl Pinc. Energii nepomohlo ani power play bez brankáře, a tak první domácí střetnutí ztratili v poměru 1:3.

HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 1:3

Muž zápasu: Pinc

Třetiny: 0:0, 1:2, 0:1. Branky: 23. Saarinen (Skladaný) – 33. Ondřej (Čakajík), 40. Kudrna (Hunkes), 49. Hořava (Vak, Kudrna). Rozhodčí: Šindler, Polák – Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3 497.

Karlovy Vary: Sáblík – Nosek, Čutta, Parýzek, Kokko, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, Prošek – Hřebejk, Skuhravý, Kumstát – Košťál, Dej, Hruška – Sailer, Pech, Melenovský – Zaťovič, Skladaný, Saarinen. Trenéři: Antonín Stavjaňa – Václav Baďouček, Pavel Kněžický.

Liberec: Pinc – Čakajík, Moravec, Výtisk, Rýgl, Holub, Derner, Hunkes, Trončinský – Podkonický, Vak, Dušek, Hořava, Nedvěd, Bárta, Víšek, Kica, Kudrna, Špaček, Ondřej, Klimenta. Trenéři: Jiří Kalous – Filip Pešán.