Svěřenci Martina Pešouta prohrávali v podkrušnohorském derby již v první minutě. Potom ale zásluhou Fleka v přesilové hře a Vágnera otočili stav 1:2.

Ve druhé části „chemici“ rychle srovnali. Při vlastním oslabení ve 24. minutě prostřelil Závorku Strejček. Ve 33. minutě potom dokonal další obrat ve skóre domácí Hanzl 3:2.

Navíc na začátku třetí dvacetiminutovky udeřil Litvínov počtvrté a opět to bylo při vlastním oslabení. Doudera poslal do brejku Černého a ten povedeným blafákem zvýšil na 4:2.

Zápas v 52. minutě zdramatizoval snížením Rachůnek. Vzápětí při své přesilové hře energetici zkusili vylepšit početní výhodu a místo Závorky poslali do hry dalšího hráče. Rozehrávku hostí ale vystihl Kubát a nasměroval kotouč do opuštěné karlovarské klece 5:3.

V 60. minutě přispěchal s další korekcí opět karlovarský Rachůnek, hosté poté podruhé odvolali brankáře, ale svou power-play přetavit ve vyrovnávací branku nedokázali.