Všechny trefy obstarali Slováci hájící barvy ostravského klubu. Dva góly a asistenci si připsal útočník Tomas. Vítkovičtí zvítězili nad Západočechy i počtvrté v této sezoně.

Domácí začali jako z partesu a v úvodních necelých čtyřech minutách udeřili hned dvakrát. A obě branky si byli velice podobné. Skóre otevřel slovenský rychlík Tomas, který se prohnal po levé straně a zakončil přesně pod břevno.

Jeho krajanovi Hunovi se akce líbila natolik, že ji o chvíli poté téměř zopakoval. Vítkovický kanonýr se jako přes kopírák vřítil do obranného pásma hostů a střelou na lapačku zvýšil. Zdrcený gólman Varů Závorka opustil bez jediného úspěšného zákroku branku. To svítil na ukazateli skóre čas 3:17.

„Takhle bychom měli hrát každý zápas, vlítnout na soupeře a nasypat mu nějaké góly. Pak už se hraje mnohem lépe,“ vykládal dvougólový vítkovický hrdina, který v sezoně spálil už mnoho šancí. Tentokrát pálil ostrými. „Roman má hodně šancí a jsem rád, že se konečně chytil. Kdyby proměnil všechny šance, do kterých se sám dostal, patřil by k nejlepším střelcům,“ usmíval se Denis Rehák.

Právě pětadvacetiletý vítkovický bek zvyšoval v polovině utkání už na 3:0, když vymetl z mezikruží levou šibenici. „To byl definitivní zlom, protože před tím gólem jsme nevyužili přesilovku pět na tři,“ hlásil karlovarský asistent Václav Baďouček.

Všudybyl Tomas neměl dost a své parádní přestavení uzavřel dvanáct minut před koncem, kdy pohotově dorazil za Sáblíkova záda odražený puk po příhře Strapáče. „Žádný speciální rituál za tím nehledejte. Prostě dobrý trénink, dobrý oběd a kvalitní spánek,“ pokračoval Tomas.

Karlovarské tak mohlo těšit alespoň to, že neodjížděli s nulou. Nejprve snížil Košťál, který v přesilovce připravil Málka o druhou nulu v sezoně. Šest vteřin před koncem pak ještě dovršil slovenský večer Sloboda.

Domácí mohli vyhrát i vyšším rozdílem, ale jak ve 23. minutě po ráně Huny, tak ve 47. minutě po střele kapitána Burgra zazvonila jen tyč. Ostravští toho ale nemuseli litovat. „Dali jsme na počátku dva rychlé góly, které nás uklidnili, možná až moc. Bylo tam ještě pár situací, kterým chybělo důraznější zakončení. Udělali jsme na konci chyby, ale o výhru nás to nepřipravilo. Každý bod se počítá, snad nějaké přidáme i v neděli na Slavii,“ doufá druhý kouč Vítkovic Zdeněk Moták.

Hosté si podle svých slov ani body nezasloužili. „Dneska jsme nebyli pro Vítkovice nebezpečným soupeřem. Udělali jsme mnoho chyb a ty domácí potrestali. U všech čtyř gólů se na tom někdo podílel. S takovým výkonem jsme neměli šanci,“ dodal Baďouček.