Díky přehozenému pořadatelství některých zápasů se energetici představí již popáté na domácím ledě. V pátek přijedou do Realistic Areny Bílí Tygři z Liberce. „Patří k jedněm z nejkvalitnějších mužstev v extralize. I když se jim úplně nepovedl začátek, tak teď již najeli na vítěznou vlnu,“ říká na adresu soupeře karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Liberec po dvou úvodních porážkách vyhrál čtyřikrát v řadě. Na to se Západočeši příliš koukat nechtějí. „Zejména v domácím prostředí se chceme hlavně soustředit na svůj výkon. V utkání s Libercem chceme navázat na naši hru proti Mladé Boleslavi a Litvínovu. Když se tomu přiblížíme a podáme týmový, obětavý výkon, tak věřím, že můžeme s každým hrát a bojovat do poslední minuty o body,“ je přesvědčen Tomáš Mariška.

Energii by hodně pomohl úvodní gól. „Potřebujeme do utkání vstoupit dobře, abychom se uklidnili, první branka je pro vývoj našich utkání hodně důležitá,“ potvrzuje karlovarský asistent.

Cesta k úspěchu povede znovu přes maximálně obezřetný výkon v defenzivě. „Potom můžeme využít našich silných stránek, jako je rychlý protiútok, brejkové situace, na které máme vhodné typy hráčů,“ poukazuje Tomáš Mariška.

Klíčová bude rovněž disciplína domácího celku, Liberec v extralize kraluje ve využívání přesilových her. „Bude to další výrazný faktor utkání. Nesmíme soupeři dávat zbytečně možnost početní výhody,“ upozorňuje asistent trenéra Martina Pešouta.

Energii v tomto týdnu posílil starý známý, z Třince přišel útočník Roman Vlach. „Slibujeme si od něj posílení ofenzivy. Je to hráč, kterého známe, už tady působil, víme, co od něj čekat. Zvýší nám tlak v útoku, zvedne jednu z přesilovkových formací,“ věří Tomáš Mariška. Roman Vlach nastoupí na centru druhého útoku místo zraněného Davida Grígera.

Kromě zmíněného Grígera půjdou energetici do utkání s Bílými Tygry kompletní. Kapitán Václav Skuhravý, který si ze zápasu v Hradci Králové přivezl ošklivě poraněný malíček, bude hrát se speciální dlahou.

Zápas s Libercem začíná v 17.30 hodin.