„Den po odchodu Jardy Kristka se nám zranili do konce sezony hned dva útočníci,“ láteří kouč Baďouček.

Vraťme se ale o týden zpět v čase. Trenéři mají k dispozici čtrnáct útočníků. Na svou chvíli čekají Zaťovič a Zjuzin, po návratu Františka Skladaného z Chomutova, v ochozech. Jenomže tento týden je úplně o něčem jiném. Vedení klubu se rozhodne vyměnit Jaroslava Kristka za obránce Davida Noska. Jestli se tento tah vyplatil, ukáže až čas.

Kristkovi ve Varech i Noskovi ve Zlíně po sezoně končily smlouvy. Otázkou zůstává, zda by je prodloužili. Zlín navíc sháněl pro zranění centra a Energie chtěla vyztužit obranu. Proto k tomuto obchodu došlo.

Téměř současně co Nosek otevřel dveře hráčské šatny v KV Areně, přijde zpráva, že Martin Zaťovič si už do konce sezony s největší pravděpodobností nezahraje. „Martin má zlomenou kůstku v zápěstí,“ přiznal Baďouček.

Ve čtvrtek hraje Energie utkání v Liberci s tamními Bílými tygry. Ve druhé třetině přijde další rána, pro ofenzívu karlovarského mužstva. Souboj u mantinelu a Dmitrij Zjuzin zůstává ležet na ledě. „Co k tomu víc říct. Má zlomenou klíční kost,“ nevěřícně kroutí hlavou asistent.

Jak z celé situace ven?

Na posledním tréninku byla formace Lukáše Pecha se dvěma levými křídly. Na jedné straně Skladaný, na druhé Hluchý. „Milan Hluchý není čistokrevné levé křídlo. Dokáže hrát i na druhé straně. Proto jsme ho tam postavili,“ vysvětlil.

Ve čtvrté pětce jsou jenom Kuběna s Zuckerem a na tréninku je doplňuje jeden ze trojice obránců Tribuncovs, Parýzek, Prošek.

Hynek s Baďoučkem mají tedy k dispozici jenom jedenáct útočníků. „Moc času nemáme. Přestupový termín končí 31. ledna o půlnoci. Musíme někoho sehnat,“ přiznává Baďouček.

Na shánění útočníka začali trenéři i hned pracovat s generálním manažerem Miroslavem Vaňkem a úkol zní jasně. „Chceme někoho přivést tak, aby s námi už odjel do Třince,“ přeje si Baďouček.