V pátek si energetici poradili s Mladou Boleslaví 5:3. „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, hráli jsme to, co jsme chtěli. Paradoxně jsme po vstřelení gólu zbytečně faulovali, díky našim oslabením jsme dostali soupeře do hry. Zvládli jsme vyhrát první třetinu a dobře jsme vstoupili i do té druhé. Měli jsme několik příležitostí, udělali jsme ale zbytečné chyby a soupeř nás poté potrestal z toho, v čem je nejsilnější, z protiútoku. Chvíli jsme nehráli dobře, dostali jsme se ale zpátky díky přesilovkám a odskočili jsme. Byla škoda, že jsme si nechali dát gól do šatny na konci druhé třetiny. Jsme rádi, že i když pak Boleslav srovnala, se z toho naše mužstvo nesložilo a dokázalo vstřelit ještě vítěznou branku. Odehráli jsme to týmově a možná jsme chtěli vyhrát o malinko více než soupeř,“ hodnotil vítězný duel karlovarský asistent Tomáš Mariška.

V neděli potom Energie porazila Vítkovice v poměru 4:1. „Povedl se nám vstup do utkání. Hráli jsme hru, kterou jsme chtěli hrát. Za stavu 2:0, kdy jsme zápas měli rozhodnout a odskočit ještě o jednu branku, jsme začali hrát lehkovážně. Přesilovou hru 5 na 3 bychom měli zvládnout mnohem lépe, než jsme ji sehráli v první třetině. Měli jsme hrát lépe a držet se našeho plánu, což se nám úplně nepovedlo. Několikrát nám přeskočil kotouč a začali jsme hledat varianty, které nemáme. To pomohlo soupeři vrátit se do hry. Vítkovice nás poté zaslouženě potrestaly. Věděli jsme, že jsou extrémně nebezpečné z protiútoků a rychlých brejků, tak jsme si je dostatečně nepohlídali a nechali jsme je, aby se vrátily do zápasu. Ve druhé třetině jsme zejména na začátku neměli vůbec dobrou pasáž, až přesilová hra nám pomohla odskočit a dala nám trochu klidu na hokejky. Jsem rád, že jsme proměnili druhou dvojitou početní převahu a že v utkání neplatilo to, že kdo nedá dlouhou přesilovou hru, tak tým nemůže vyhrát. Ve třetím dějství jsme si dokázali zápas pohlídat. Soupeř je velmi nebezpečný v ofenzivní části. Jsme rádi, že jsme získali tři body,“ oddechl si Tomáš Mariška.

Karlovy Vary teď mají před sebou těžký trojzápas na ledech soupeřů. Ve středu se Energie představí mezi mantinely pražské Sparty, v pátek svěřenci Martina Pešouta nasměrují svou cestu na sever Čech do Arény Bílých Tygrů v Liberci a v neděli se vypraví na Valašsko, kde je čekají Berani ze Zlína.