Na to, že v posledním kole základní části bude Energie bojovat s Kometou Brno o konečné jedenácté místo v tabulce, by ani ten největší pesimista před sezonou nevsadil ani zlámanou grešli. Přesto to je pravda.

Obhájce mistrovského titulu se celou letošní sezonu trápí. Nakonec vše dopadlo tak, že přišel o vidinu play off a v play out se bude snažit uhájit extraligovou příslušnost. Práce to bude velice náročná, protože dnešní, tedy páteční, soupeř z Brna bude s Karlovými Vary hrát kromě tohoto zápasu ještě čtyřikrát. A nutno přiznat, Brno je favoritem v soutěži o udržení.

„Samozřejmě, že chceme na plno bodovat. V play out bude každý bod důležitý,“ poznamenal asistent trenéra Václav Baďouček.

Největší problémem Západočechů je vdeších dnech skladba útočných formací. Trenéři to lepí jak se dá a na pomoc si berou i hráče z první ligy, kteří mají do lázeňské metropole střídavý start. „Tomáš Čachotský byl připravený už k utkání s Vítkovicemi, ale do zápasu nezasáhl. Z posledního zápasu Jihlavy si sebou přivezl nastřelený kotník, takže jsme mu dali ještě čas,“ přiznat kouč Baďouček.

Energetici by tak měli hrát ve stejné sestavě, jako v posledním zápase s Vítkovicemi. „K dispozici máme ještě Jakuba Bauera z Kadaně. Pokud budou všichni v pořádku, tak budeme hrát stejně. Nicméně stále věříme, že se do sestavy vrátí Honza Košťál, u kterého je podezření na vyvředlou ploténku,“ dodal.

Utkání začíná v brněnské hale Rondo 18:10 hodin.