Ve druhé třetině sice srovnal hostující Štencel, Karlovy Vary ale v parádním představení strhly vedení zpět na svou stranu. Nejprve skóroval Stloukal, a Kohout dokonce při vlastním oslabení upravil již na 4:2. Dvě vteřiny před vypršením druhé části stačil ještě vrátit úřadující mistry do hry Holík.

Ve třetí třetině utkání vygradovalo, z mnoha šancí na obou stranách se prosadil Flek a hosté již pouze korigovali Holíkem. 5:4 a zasloužené ovace téměř pěti tisícovek příznivců. „S tak kvalitním týmem, jako je Kometa, byl náš výkon na hranici našich možností a obětavosti. S vypětím všech sil se nám to podařilo ukopat a jenom klobouk dolů před našimi hráči a fanoušky. Sportovně musím také pochválit brněnské příznivce, kteří také pomohli k výborné atmosféře,“ uvedl po zápase karlovarský asistent Tomáš Mariška.

O necelých dvacet hodin později čekaly energetiky na stejném místě Vítkovice.

Domácí začali dobře. Do vedení poslal Energii ve 12. minutě Gríger. Po 33 vteřinách bylo ale srovnáno, když se do střelecké listiny zapsal hostující Dej. Navíc na začátku druhé třetiny strhl skóre na stranu Vítkovic Roman – 1:2. Ve vyrovnané bitvě tentokrát přispěchali s rychlou odpovědí domácí. Na vyrovnávací zásah Plutnara stačilo Energii dvacet vteřin. Na využitou přesilovku Ostravanů z 52. minuty již domácí ale zareagovat nedokázali.

„S tím, že nás sobotní zápas stál hodně sil, tak s tím jsme počítali. Od začátku jsme ale říkali, že se na tuto věc nebudeme vymlouvat. Hráči měli pohyb, byli jsme Vítkovicím vyrovnaným soupeřem. Byl to remízový zápas. Vítkovice byly rozhodně šťastnější jednou přesilovkovou trefou,“ hodnotil Tomáš Mariška.

KARLOVY VARY – KOMETA BRNO 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. T. Rachůnek (Gríger, Flek), 9. Šenkeřík (Gríger, Flek), 30. Stloukal (Gorčík), 39. Kohout (O. Beránek), 57. Flek (Šenkeřík, Gríger) – 1. Zaťovič (O. Němec), 26. Štencel (Zaťovič, Bartejs), 40. P. Holík (Kašpar, O. Němec), 58. P. Holík (O. Němec). Rozhodčí: Roman Svoboda, Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4764.
Karlovy Vary: Novotný – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák, Kozák, M. Rohan – Flek, Gríger, T. Rachůnek – O. Beránek, Roman Vlach, T. Mikúš – Gorčík, Skuhravý, Stloukal – Kohout, Balán, Lapšanský. Trenéři: Pešout a Mariška.
Brno: Kašík – O. Němec, Barinka, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Schaus – Mueller, P. Holík, Zaťovič – Kašpar, L. Čermák, R. Zohorna – Mallet, J. Hruška, Dočekal – Köhler, Střondala, Horký. Trenéři: L. Zábranský st. a Pokorný.

KARLOVY VARY – VÍTKOVICE 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Gríger (Flek, M. Rohan), 23. Plutnar (Balán) – 13. Dej (Lev), 22. O. Roman (Hrbas, Tybor), 52. Tybor (Lev, O. Roman). Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 3675.
Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák, Kozák, M. Rohan – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý, Gorčík – Lapšanský, Balán, Kohout. Trenéři: Pešout a Mariška.
Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Gregorc, Šidlík, Černý – Dej, Lev, Schleiss – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – Szturc, Pytlík, Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.