„Hráči dostali po neděli dva dny volna na regeneraci. Musíme se s tím poprat. Věřím, že se nám to podaří minimálně tak jako minulý týden,“ přeje si karlovarský asistent Tomáš Mariška. „Hráči jsou dostatečně trénovaní na to, aby to zvládli,“ dodává.
Poprvé v sezoně se v karlovarské Realistic Aréně představí v sobotu Sparta Praha, vedená ze střídačky bývalým německým reprezentantem a ostříleným harcovníkem z NHL Uwe Kruppem. „Procházeli určitým útlumem, ale v posledních zápasech se Sparta zase zvedá, vrací se jim hráči z marodky, jejich síla je obrovská,“ říká na adresu Pražanů Tomáš Mariška.
Ten očekává podobné utkání jako s Brnem, Vítkovicemi nebo Hradcem. „Je to rovněž mančaft ze špičky extraligy, s těmi nejvyššími ambicemi,“ upozorňuje.

Energetici se ale již v prvním vzájemném zápase v Praze přesvědčili, že se Spartou můžou hrát. „První polovinu utkání jsme byli aktivnějším a troufnu si říct, i lepším týmem,“ vrací se k říjnové porážce 5:2 v O2 Aréně Tomáš Mariška. Západočeši utkání dobře rozehráli, na začátku druhé části vedli 2:0. „Dostali jsme nešťastné branky, dali jsme si vlastní gól, Sparta zápas otočila,“ konstatuje karlovarský asistent. Nutno podotknout, že to bylo vystoupení během sedmizápasové šňůry porážek. Teď se již Energie v extralize pořádně rozkoukala, očekávat se tak dá znovu parádní hokejová bitva.

V neděli potom energetici odcestují spolu se svými příznivci na sever Čech, k derby v Chomutově.